دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

بعد از سلام چه می گویید ؟

بعد از سلام چه می گویید ؟

نویسنده: اریک برن
مترجم: مهدی قراچه داغی
ناشر: البرز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 520
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1370 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

سلام گفتن، یعنی دیدن دیگری، یعنی شناختن او به عنوان یک پدیده، یعنی برای او واقع شدن و آماده بودن برای او تا به شما واقع گردد. این کتاب به چهار سوال می پردازد:
چگونه سلام می گویید؟
چگونه به سلام جواب می دهید؟
پس از سلام چه می گویید؟
مهم تر از همه اینکه اشخاص به جای سلام گفتن چه می کنند؟

بدوا هر یک از این سوالات را به اختصار جواب می دهم. شرح مفصل پاسخ ها مضمون اصلی این کتاب است که در باب روانپزشکی است که قبل از همه درمانگر، آنگاه بیماران تحت نظر او و سانجام همه اشخاصی را خطاب قرار می دهد که گوشی شنوا دارند.

 دکتر برن در این کتاب نشان می دهد که چگونه زندگی همه ی افراد طبق دستورالعملی از پیش تعیین شده اتفاق می افتد؛ پیش نویسی که انسان ها در طول دوران کودکی، خودشان برای خودشان می نویسند. این پیش نویس ممکن است در مسیر ناراحتی و یا موفقیت باشد و تعیین می کند که فرد چگونه با همکارانش تعامل خواهد کرد، با چه نوع شخصیتی ازدواج خواهد کرد، چند فرزند خواهد داشت و حتی در چه شرایطی از دنیا خواهد رفت.

کتاب بعد از سلام چه می گویید به مخاطبین نشان می دهد که پیش نویس زندگی هر فرد چگونه نوشته می شود، چگونه عمل می کند و مهمتر از همه ی این ها، چگونه می توان برای رسیدن به خوشبختی و آرامش بیشتر، این پیش نویس را تغییر داد و حتی از نو نوشت.

وی معتقد است، افراد در دوران زندگی به گونه ای به تفسیر و تحلیل رویدادها می پردازند که طرح نمایشنامه آنها نه تنها دچار خدشه نشود، بلکه بیشتر مورد تایید قرار گیرد.برخی افراد برای خود نمایشنامه برنده و برخی دیگر نمایشنامه بازنده را انتخاب می نمایند، و گروهی دیگر نمایشنامه یک فرد معمولی را. در واقع، تنها آگاهی یافتن از نمایشنامه زندگی است، که به هر فردی این توانایی را می دهد تا به اجبار در مسیر آن گام برندارد و شرایط را مطابق خواسته خود تغییر دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات