دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

بعد از آنکه جانی به جنگ رفت

بعد از آنکه جانی به جنگ رفت

نویسنده: دالتون ترامبو
اقتباس برای صحنه: بردلی رند اسمیت
مترجم: سپیده اشرفی
ناشر: دایره سفید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 65
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1399 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

«بعد از آنکه جانی به جنگ رفت» درباره سربازی است که در جنگ دست‌ها، پاها، چشم‌ها، گوش‌ها و دهان خود را از دست داده و تنها می‌تواند روی تخت خواب بیمارستان به گذشته از دست رفته و آینده غم‌انگیزش فکر کند....

یک سرباز جوان آمریکایی درگیر در جنگ جهانی اول به نام جو بونهام، پس از آسیب دیدن در انفجار مهیب یک خمپاره، هوشیاری اش را بر روی تخت بیمارستان به دست می آورد. او به تدریج درمی یابد که دست ها، پاها و تمامی اجزای صورتش را از دست داده، در حالی که مغزش هیچ آسیبی ندیده است. این اتفاق، جو را به اسیری محصور در بدن خودش تبدیل می کند.

جو تلاش می کند تا با خفگی خودکشی کند اما دکترها به منظور تنفس بهتر، روی نای او برشی ایجاد کرده اند. جو در ابتدا آرزوی مرگ می کند اما پس از گذشت مدتی، از اطرافیانش می خواهد که او را در جعبه ای شیشه ای قرار دهند و در سراسر کشور بچرخانند تا وحشت حقیقی جنگ به تمام مردم نشان داده شود. جو این خواسته ها را از طریق کوبیدن سرش بر روی متکا و به زبان مورس به مقامات نظامی می فهماند.

با این حال، او درمی یابد که مقامات حاضر نیستند که خواسته های او را عملی کنند چراکه آن ها را برخلاف قواعد می دانند. به او این طور فهمانده می شود که باید باقی عمرش را به همین منوال سپری کند. جو که مدام بین واقعیت و خیال در گذار است، زندگی سابق خود با خانواده و نامزدش را به خاطر آورده و درباره ی افسانه ها و واقعیات جنگ تأمل می کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات