دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

بشردوستهای ژنده پوش

بشردوستان ژنده پوش

نویسنده: رابرت ترسال
مترجم: ر. نامور
ناشر: روزنامه شهباز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 234
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو 

 

مروری بر کتاب

این رمان سوسیالیستی مناظر‌ه رابرت ترسال در ۱۹۱۴ است که درباره ‌ی گروهی از مردان شریف نوشته شده که توسط سرمایه‌ داران پول ‌پرست استثمار می ‌شوند و برپایه ‌ی بی‌عدالتی است که طبقه ‌ی کارگر در انگلستان در دوره‌ ی ادورادها با آن مواجه بودند.

عمارتی وسیع و سه طبقه ولی کهنه ساز در وسط زمینی به مساحت یک جریب به مسافت چهار کیلومتری شهر ماکسیورو قرار داشت. این عمارت که ساکنین حوالی آن را دخمه می نامیدند از سالها پیش متروک مانده و رو به خرابی رفته بود. کارگران" خیرخواه" هستند زیرا از آن ها به دستمزد ناچیزی بیگاری می ‌کشند و ارزش کاری شان را به کارفرمایان شان می‌ بخشند. ...

حادثه وحشت آور
قتل یک زن و دو بچه
خودکشی قاتل
این جنایت هم یکی از جنایات عادی فقر و احتیاج بود.

اینست شرح ماجرا:

مردی مدت چند هفته بیکار مانده، بهر در روی آورده برویش بسته تمام دار و ندار خود را در این چند هفته فروخته: یک روز همسایه‌های خانه مشاهده کردند که در اطاق او باز نشده، در زدند کسی جواب نداده، بکلانتری اطلاع داده شد. "مامورین دولت" برای انجام وظیفه آمده‌اند، در درون اطاق جسد زن و دو بچه را غرق خون دیده‌اند.

مرد با تیغ خودتراش سرآنها را بریده و روی جسدشان گذاشته. در این اطاق نه میز، نه صندلی، نه رختخواب، هیچ چیز وجود نداشته. همه را تاروز پیش فروخته بودند.مرد را در آشپزخانه دیدند در حالی که بروی در افتاده هردو دستش از طرفین بازشده و گلویش را خودش با همان تیغ بریده- تیغ هنوز بردست راستش دیده می‌شد. چند تکه نان خشکیده آنجا ریخته بود. یک کاغذ بروی سیخ جلب توجه می‌کرد. کاغذ را برداشته و چنین خوانده بودند:
این جنایت را من نکرده‌ام- این جنایت را اجتماع مرتکب شده!

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات