كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
بسته های سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران ؛ سه جلدی

بسته های سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران

نویسنده: گروه نویسندگان
ناشر: سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1060
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

مناطق نمونه گردشگری

بررسی امکانات و منابع طبیعی و چشم اندازهای منطقه ای شهرها و استان های کشور جهت سرمایه گذاری در بخش صنعت توریسم

 عمده گردشگرانی که به ایران سفر می کنند را می توان به چهار بخش تقسیم کرد،50 درصد گردشگران مذهبی و زیارتی و 50 درصد در سه بخش فرهنگی-تاریخی، طبیعی و گردشگران سلامت هستند که به طور عمده از کشورهای همسایه و برای استفاده از امکانات بهداشتی و درمانی به کشور ما سفر می کنند. 

آموزش در رشته های مرتبط با جهانگردی در کشور ما از سال 1352 با تاسیس مرکز آموزش خدمات جهانگردی سازمان سیاحان زیرنظر کارشناسان خارجی و همکاران ایرانی آغاز شد. در آن زمان، علاوه بر پنج آموزشگاه ثابتی که در تهران، تبریز، شیراز،اصفهان و مشهد دایر بود در بقیه مناطق کشور نیز این آموزش ها به صورت سیار و گاه در مکان های مرتبط با گردشگری نظیر هتل ها و آژانس ها صورت می گرفت.

افزون بر این، با توجه به بورس های تحصیلی و کارآموزی که از سوی سازمان جهانی جهانگردی و سازمان جهانی کار در اختیار سازمان قرار می گرفت، کارشناسان و کارمندانی که در استخدام سازمان بودند به کشورهای مختلف اعزام می شدند و پس از فراگیری آموزش به کشور بازمی گشتند و در بازگشت با برگزاری سمینار، آموخته های خود را به سایر همکاران منتقل می کردند. در سال 1353، مدرسه عالی خدمات جهانگردی و اطلاعات تشکیل شد و در رشته های مختلف دانشجو جذب کرد.

این روند ادامه داشت اما بعد از انقلاب این دانشکده تعطیل شد، سپس برای نخستین بار با همکاری سازمان ایرانگردی و جهانگردی و دانشگاه جامع علمی- کاربردی، اولین مرکز آموزش عالی در میگون برپا شد و متعاقب آن به رغم همه مشکلات، این مرکز به تهران منتقل شد.دانشگاه علامه طباطبایی دوره های مدیریت جهانگردی و هتلداری را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دایر کرد و خوشبختانه مدیریت این گروه بر عهده یکی از فارغ التحصیلان همان مدرسه عالی اطلاعات و جهانگردی است البته دانشگاه آزاد هم چنین دوره هایی را برگزار می کند که با کمبود منابع اطلاعاتی و استاد مواجه است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بسته های سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران ؛ سه جلدی

  • 0ریال

برچسب ها: گردشگری, توریسم, جغرافیای ایران, صنعت توریسم, مدیریت گردشگری, مدیریت اقتصادی, اقتصاد گردشگری, کتاب بسته های سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران