كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
بزرگسال و جوان از نظر افکار و تمایلات ، دو جلدی

بزرگسال و جوان از نظر افکار و تمایلات

نویسنده: محمدتقی فلسفی
ناشر: معارف اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 800
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1353 - دوره چاپ: 8

کمیاب - کیفیت : عالی ~ در حد نو


مروری بر کتاب

گفتار فلسفی بزرگسال و جوان از نظر افکار و تمایلات

کتابى که اکنون به عنوان گفتار فلسفى درباره بزرگسال و جوان از نظر افکار و تمایلات تقدیم خوانندگان عزیز مى شود شامل قسمتى از سخنرانیهاى خطیب نامى معاصر و دانشمند جناب آقاى محمد تقى فلسفى واعظ مشهور مى باشد، که در دو مجلد تنظیم شده است . بخش اول آن ، که کتاب حاضر است ، مشتمل بر ده فصل مى باشد.

کسانى که به بینات شیوا و رساى معظم له آشنائى دارند مى دانند که این گوینده توانا مطالب علمى و مشکلى را با بیانى ساده و نافذ و قابل فهم عموم ایراد نموده و هر کس به فراخور ذوق از هر طبقه و مرتبه اى که باشد از آن استفاده مى کند.

افکار و تمایلات بزرگسال و جوان که موضوع بحث این کتاب است از مسائل مهم و مورد توجه روان شناسان جهان مى باشد و درباره آن کتابهاى بیشمارى نوشته اند.


اسلام نیز به این امر کامل داشته و در قرآن کریم و احادیث ، پیرامون معاد مطالب بسیارى به مسلمین گفته شده است .
در گفتارهاى این کتاب ، معظم له ، درباره مسایل مربوط به بزرگسال و جوان بحث مى نماید و با استفاده از نظریه هاى آنان و انتقاد از بعضى از مکاتب ، حقایق نهفته را آشکار و برترى اسلام را از لحاظ علمى روشن مى نماید.

در این گفتارها از آیات و احادیث مربوطه با اسلوب تازه اى ضمن بحثهاى متنوع استفاده شده و نیز مقالات علمى و نظریه هاى دانشمندان غرب به مناسبت عینا نقل گردیده است .

دفتر نشر فرهنگ اسلامى ، پس از کسب موافقت معظم له ، به منظور آشنایى بیشتر عموم مردم با مبانى اسلام ، با تاءییدات خداوند متعال تصمیم به چاپ مجموعه آثار ایشان گرفت تا پس از چاپ ، با بهاى مناسب در اختیار علاقه مندان قرار گیرد....

فهرست

1. تفاوت امیال بزرگسال و جوان
2. تکریم شخصیت بزرگسال و جوان
3. احساس حقارت و ناسازگارى
4. نقش تربیت در روابط بزرگسال و جوان
5. بزرگسال و جوان و تعدیل تمایلات
6. اندازه‏گیرى غریزه جنسى
7. برترى‏طلبى و ناسازگارى
8. نقش اقتصاد در خانواده و اجتماع
9. تمدن صنعتى و اخلاقى نسبى
10. تفاوت قوانین الهى و بشرى

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بزرگسال و جوان از نظر افکار و تمایلات ، دو جلدی

  • 350,000ریال

برچسب ها: محمد تقی فلسفی, اخلاق اسلامی, تربیت اسلامی, کتاب های نایاب, کتاب بزرگسال و جوان از نظر افکار و تمایلات