دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

بر ساحل جزیره سرگردانی ؛ جشن نامه دکتر سیمین دانشور

بر ساحل جزیره سرگردانی

نویسنده: علی دهباشى
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1246
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

جشن نامه دکتر سیمین دانشور

واقعاً کی مانده که بهش سلام بکنم؟ خانم مدیر مرده، حاج اسمعیل گم شده، یکی یکدانه دخترم نصیب گرگ بیابان شده، گربه مرد، انبر افتاد روی عنکبوت، و عنکبوت هم مرد و حالا چه برفی گرفته، هر وقت برف می‌‌بارد دلم همچین می‌گیرد که می‌خواهم سرم را بکوبم به دیوار. دکتر بیمه گفت: «هر وقت دلت گرفت بزن برو بیرون.

گفت هر وقت دلت تنگ شد و کسی را نداشتی که درد دل بکنی بلندبلند با خودت حرف بزن، یعنی خود آدم بشود عروسک سنگ صبور خودش- گفت برو تو صحرا و داد بزن، به هر که دلت خواست فحش بده... چه برفی می‌آید، اول تو هم می‌لولید و پخش می‌شد، حالا ریزریز می‌بارد و این طور که می‌بارد معلوم است که به این زودی‌ها ول نمی‌کند، از اول چله بزرگ همین طور باریده...

"بر ساحل جزیره سرگردانی" عنوان جشن نامه دکتر سیمین دانشور است که در آغاز سال شمار و کتاب‌شناسی سیمین دانشور درج گردیده و پس از آن مقاله‌ای در معرفی پدر سیمین دانشور به قلم 'محمد حسین عزیزی' آورده شده است. مقالات و مطالب بعدی این مجموعه در قالب این موضوعات گرد آمده است: درباره سیمین و خاطراتی از او, نقد آثار سیمین, نقدهایی درباره سووشون و مجموعه‌های داستان, نقدهایی درباره جزیره سرگردانی, گفت‌وگوها, و شعرهایی درباره سیمین.

در پایان این مجموعه نمونه‌هایی از آثار سیمین دانشور فراهم آمده که عبارت‌اند از: بخش‌هایی از "سووشون" ؛ به کی سلام کنم‌؛ سوترا؛ غروب جلال‌؛ دو نوع لبخند؛ خاطرات سیمین دانشور از پروین اعتصامی.

با مقالاتی از : 

ليلي رياحي 
قمر آريان
سيمين بهبهاني
فرزانه ميلاني 
انورخامه اي
پرتو نوري علاء
منصور اوجي
امين بناني 
حسن ميرعابديني
جمال ميرصادقي
محمد رضا قانون پرور
احمد كريمي حكاك
محمد علي سپانلو
فرشته داوران
بزرگ علوي
حميد دباشي
تقي مدرسي
حسين پاينده
حورا ياوري
هرمز همايون پور
مهناز عبداللهي
يعقوب آژند
پرويز خائفي
والاس استگنر
پروفسور كميسارف 
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات