كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
برگ بی برگی

برگ بی برگی

نویسنده: فضل الله رضا
ناشر: صدای معاصر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 446
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1383
دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتاب شامل 15 مقاله فرهنگی و 5 سخنرانی دانشگاهی نویسنده در 4 دفتر.

اثر حاضر، دربردارنده بخشی از نوشته‌ها و مقالات فرهنگی «پروفسور فضل‌الله رضا» است.این مجموعه، مشتمل بر پانزده مقاله فرهنگی و پنج سخنرانی دانشگاهی است که در پنج دفتر تدوین و تنظیم شده است. دفتر اوّل، مطالبی پیرامون دوران تحصیل و جوانی نگارنده، اوضاع اجتماعی و جوّ فرهنگی و دانشگاهی ایران در آن روزگار، سفر به آمریکا، تدریس در دانشگاه‌های آمریکا و... است.

چند مقاله ادبی فرهنگی و مباحثی پیرامون علم و عرفان، مطالب دفتر دوّم و سوم را شامل می‌شود.دفتر چهارم مجموعه، مشتمل بر پنج سخنرانی دانشگاهی در ایران و آمریکا است و مباحثی پیرامون حافظ و اشعار او در دفتر پنجم گنجانده شده است.

از آنجا که نویسنده در علوم ریاضی و انفورماتیک صاحب آوازه جهانی است و در عین حال با عرفان و ادب فارسی پیوندی ناگسستنی دارد، کوشیده در این کتاب دنیای علم و فناوری را آن چنان که در ازای بیش از دو سوم قرن بیستم دیده و آزموده، به خوانندگان نشان دهد. این کتاب از سویی نمایانگر میهن‌دوستی نویسنده است و از سویی بیانگر تلاش ادبی و فرهنگی او، ضمن انجام کارهای علمی و فنی. به گفته دکتر اسلامی ندوشن: پروفسور رضا گرچه سرنوشت او را به جانب علم خاص راند، همواره مانند آفتابگردان، رویش به جانب ادب و فرهنگ ایران است.

 
فهرست

گشایش دانشگاه تهران و جو
آن زمان
پژوهشگر شرقی در غربت غرب
چرا شاهنامه را دوست می‌دارم
در مناظره اصحاب علم و دین
حافظ و تفکر ریاضی
سخنرانی در انجمن علمی ایرانیان آمریکای شمالی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

برگ بی برگی

  • 240,000ریال
  • 195,000ریال

برچسب ها: فضل الله رضا, مقالات ادبی, مقالات فرهنگی, تاریخ معاصر ایران, کتاب برگ بی برگی