كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
برگزیده سیاستنامه و قابوسنامه

برگزیده سیاستنامه و قابوسنامه

نویسنده: حسین خالقی راد
ناشر: موسسه انتشارات مدینه مرکز پژوهش و نشر فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 172
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

کتاب ذیل دو دفتر تدوین شده است .دفتر نخست برگزیده‌ای است از سیاستنامه (سیرالملوک) خواجه نظام‌الملک و دفتر دوم گزیده‌ای است از قابوسنامه کیکاووس بن اسکندر .هر دفتر با مقدمه‌ای مشتمل بر شرح حال و آثار نویسنده همراه است که در پی آن متن گزیده به طبع می‌رسد .گزیده‌های یاد شده با شرح ترتیبات، عبارات و واژه‌های دشوار عربی و فارسی فراهم آمده است .

عمال را که عملی دهند ، ایشان را وصیت باید کرد تا با خلق خدای ، تعالی ، نیکو روند و از ایشان جز مال حق نستانند. و آن نیز به مدارا و مجاملت طلب کنند ، تا ایشان را دست به ارتفاعی نرسد آن مال نخواهند ، که چون پیش از وقت خواهند ، ریاعا را رنج رسد و درمگانه ارتفاعی که خواهد رسید ، از ضرورت ، به نیم درم بفروشند ، و از آن مستاصل و آواره شوند ، و اگر کسی از رعیت درماند و به گاو و تخم حاجتمند گردد ، او را وام دهند و سبکبار دارند ، تا بر جای بماند و از خانه خویش به غربت نیفتد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

برگزیده سیاستنامه و قابوسنامه

  • 150,000ریال

برچسب ها: حسین خالقی راد, , , , , , کتاب برگزیده سیاستنامه و قابوسنامه