كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
برو دیدبانی بگمار

برو دیدبانی بگمار

نویسنده: هارپر لی
مترجم: سمانه توسلی
ناشر: چترنگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 251
اندازه کتاب: رقعی  - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 
 

کتاب حاضر که از نظر زمان نشر پنجاه و چند سال عقب‌تر از «کشتن مرغ مقلد» است، نسخۀ ابتدایى آن بوده. نوشته‌اى بوده که از درونش «اتیکس» نهایى به دنیا آمده. هارپر لى که زادۀ ایالت آلاباما در جنوب آمریکاست، در قلب نژادپرستى آمریکایى بزرگ شده و در بیست‌سالگى به شمال آمریکا، شهر نیویورک پناه برده و اگر بخواهیم تشبیه منتقد گاردین را براى او استفاده کنیم «مثل پرى که در بشکۀ قیر چسبیده او هم سیاست نژادىِ جنوب آمریکا را همیشه در خاطر داشته».

حالا، پنجاه و اندى سال بعد از چاپ کتاب اول و بردن جایزۀ پولیتزر، دوباره نام هارپر لى عنوان درشتِ کم‌و‌بیش تمام روزنامه‌ها و مجله‌ها و خبرگزارى‌ها شده؛ تا آنجا که همگى یک‌صدا، چاپ «برو دیدبانى بگمار» را مهم‌ترین رویداد نشر این دهه خطاب کرده‌اند.

رمان برو دیده بانی بگمار که در اواسط دهه ی 1950 به رشته ی تحریر درآمد، رمانی است که هارپر لی قبل از انتشار کشتن مرغ مقلد به ناشرین آثارش تحویل داد. نسخه ی اصلی داستان که گمان می رفت گم شده و از بین رفته است، در اواخر سال 2014 پیدا شد.

کاراکترهای زیادی از کتاب کشتن مرغ مقلد در رمان برو دیده بانی بگمار حضور دارند. جان لوییس فینچ که برای دیدن پدرش در حال بازگشت به خانه است، با مسائل شخصی و سیاسی زیادی از جمله مردی به نام آتیکوس، جامعه و شهری کوچک در آلاباما دست و پنجه نرم می کند. این اثر با تشریح چگونگی انطباق کاراکترهای کشتن مرغ مقلد با اتفاقات پرآشوب دهه ی 1950 آمریکا، روزنه ای تازه و نو به اثر کلاسیک و شناخته شده ی هارپر لی گشوده است. رمان برو دیده بانی بگمار تکان دهنده، سرگرم کننده و هیجان انگیز، به نوبه ی خود اثری باشکوه و بزرگ در نظر گرفته می شود. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

برو دیدبانی بگمار

  • ناشر: چترنگ
  • کد کتاب: 75730- 81/5
  • موجودی: در انبار
  • 165,000ریال
  • 138,000ریال

برچسب ها: هارپر لی, سمانه توسلی, داستان های امریکایی, داستان های کلاسیک, کتاب برو دیدبانی بگمار, برو دیده بانی بگمار