منو
سبد خرید

بروس لی ؛ قهرمان کونگ فو

بروس لی ؛ قهرمان کونگ فو
موجود نمی باشد
بروس لی ؛ قهرمان کونگ فو
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 67512 - 23/2
  • وزن: 0.20kg
  • UPC: 20

بروس لی ؛ قهرمان کونگ فو

نویسنده: دان آچیایو
مترجم: زرنگار
ناشر: زرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 118
اندازه کتاب: 
جیبی سال انتشار: 1355 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب

مصور

بروس لی استاد هنرهای رزمی، بازیگر فیلم‌های رزمی، نظریه‌پرداز و بنیانگذار سبک رزمی جیت کان دو است. بسیاری او را یکی از تاثیرگذارترین رزمی‌کاران قرن بیستم و نماد فرهنگی شناخته شده‌است. او همچنین پدر دو بازیگر به نام‌های براندون لی و شانون لی بود.

لی در محله چینی‌های سانفرانسیسکو در کالیفرنیا به دنیا آمد اما در هنگ کنگ بزرگ شد و در ۱۸ سالگی دوباره برای تحصیل در دانشگاه به سانفرانسیکو بازگشت. فیلم‌های رزمی که او در سینمای هالیوودی و سینمای هنگ کنگ بازی کرد موجب ارتقای سطح فیلمهای رزمی هنگ کنگ شده و تحسین عامه را برانگیخت و موجی از علاقه‌مندی به فیلم‌های هنرهای رزمی چینی را در جهان غرب به وجود آورد.

کارگردانی و جو فیلم‌های او هم بر روی هنرهای رزمی و هم بر روی فیلم‌های رزمی چه در هنگ کنگ و چه در بقیه جهان تاثیر گذاشت.لی به یک چهره نمادین تبدیل شد به خصوص برای چینی‌ها، زیرا در فیلم‌هایش به عنوان افتخار ملی برای چین و ملی‌گرایی چینی ظاهر شد

بروس لی بعد از آموزش تصمیم به شرکت در مسابقات کاراته و نشان دادن توانایی‌های خود در هنرهای رزمی گرفت. بدین منظور در سال ۱۹۶۴ در میدان ورزشی لانگ بیچ با اجرای چند حرکت نمایشی با سرعت و قدرتی خیره‌کننده نامش بر سر زبان‌ها افتاد.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب