كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
برنامه تامین مسکن در انگلستان

برنامه تامین مسکن در انگلستان

نویسنده: علی اصغر هدایتی
ناشر: اتحادیه شهرداریهای ایران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 119
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1338- دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

مصور

در سالهاى پس از جنگ، وضع مسکن در اوایل دهه،۷۰ بهبود قابل ملاحظه اى یافت. در این سالها، تعداد مسکن هاى موجود به نسبت تعداد خانوارها بیشتر شد. این فزونى در سال ۱۹۷۶ به نیم میلیون واحد مسکونى رسید. از اواخر دهه ۷۰ با روى کار آمدن خانم تاچر، گرایش براى سپردن امور مسکن به بخش خصوصى و کاهش نقش دولت در تأمین مسکن اجتماعى شتاب گرفت.

با بهبود وضع مسکن دخالت دولت در عرضه مسکن کاسته شده، به طورى که در سالهاى۵۱ - ،۱۹۴۵ دولت ۸۱‎/۷ درصد از کل واحدها را تأمین مى کرد که این عدد در سالهاى ۸۹ - ۱۹۷۸ به ۱۴‎/۴ رسید. ۱- سیاست کنترل زمین افزایش نرخ بازده اقتصادى در بازار زمین نسبت به مسکن، موجب کاهش سرعت گردش سرمایه در بازار مسکن مى شود و شرکت هاى فعال در ساخت و ساز را به عنوان استفاده از بازار زمین ترغیب کرده وخروج سرمایه از بازار مسکن به بازار زمین را به دنبال دارد. لذا دولت ها از جمله انگلیس یکى از سیاست هاى خود را کنترل قیمت زمین و کاهش هزینه آن در قیمت نهایى مسکن مى دانند.

عنوان این نکته قابل توجه است که بدون کنترل بازار زمین، حمایت هاى دولتى مانند دادن یارانه، تخفیف مالیاتى، دادن وام ها و... نمى تواند به بهبود وضع مسکن منجر شود. بنابراین دولت در کنار اعمال سیاست هاى حمایتى باید کنترل بازار زمین را دست داشته باشد. دولت انگلیس از طریق نظام برنامه ریزى کاربرى زمین، قیمت زمین و درنتیجه قیمت ساختمان را کنترل کرد. دولتها ازطریق نظام هاى مالیاتى و سوبسید کاربرى نیز مى توانند قیمت زمین و خانه هاى جدید را کنترل کنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

برنامه تامین مسکن در انگلستان

  • کد کتاب: 94029- 33/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: علی اصغر هدایتی, جامعه شناسی انگلستان, تاریخ انگلستان, کتاب های نایاب, کتاب برنامه تامین مسکن در انگلستان