دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

برف داغ

برف داغ

نویسنده: یوری بوندارف
مترجم: ا. ع. حمید
ناشر: بنگاه نشر پروگرس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 380
اندازه کتاب: رقعی گالینگور پارچه ای - سال انتشار: 1976 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب 

بوندارف را غالبا یک نویسنده جنگی به شمار میاورند ولی این اثر نوشته جنگی نیست هرچند بارقه هایی از جنگ در آن دیده میشود...

ادبیات مقاومتی که بعد از جنگ جهانی  آغاز شد هم چنان ادامه یافت تا جنگ جهانی دوم نیز ادامه یافت. چنان جنگ جهانی مناطق بسیاری را در بر گرفت و سال های طولانی به طول انجامید همین امر موجب تحولات بزرگی گردید و هم چنین موجب خلق آثار ادبی زیادی درباره ی جنگ و مقاومت گردید.

تعداد رمان هایی که درباره ی جنگ نگاشته شد بسیار است اگرچه همه ی آنها پیرامون مقاومت نیست و حتی گاه باید آنها را ادبیات ضد جنگ نامید ، اما در این حال رمان های مهمی پیرامون مقاومت ،مبارزه و ایثار مردم کشورها در برابر هجوم دشمن نگاشته شده از این نوع داستان ها می توان به رمان های زیر اشاره نمود: خون دیگران از سیمون دو بوار – رزفرانس از ژان لافیت – برف داغ از یوری بوندارف – سرنوشت یک انسان از میخائیل شولوخوف – درس کینه توزی از شولوخوف – مگوش از جان فاولز – هنگام روز از الیزابت بوئن – قطار به موقع رسید از هاینریش بل.

رز فرانس اثر لافیت به مقاومت و مبارزه مردم فرانسه علیه نازی ها می پردازد . جریان زندگی و پویایی آن با جریان جنگ در هم تنیده و داستانی گیرا و خواندنی شده است. لافیت در این رمان داستان رز و همسرش را که از مبارزان مردمی هستند بسیار خوب و شفاف به خواننده نشان می دهد و تأسف و تنفر خواننده را نسبت به جنگ و تجاوز آلمان ها بر می انگیزاند.

درس کینه توزی اثر شولوخوف به اسارت جنگجویان در طول جنگ پرداخته است.این داستان در عین کوتاهی بسیار خوب است و به موارد مهمی که در جنگ اتفاق افتاده اشاره دارد. رفتار بد آلمانی ها با اسرای جنگی و مقاومت سربازان علیه نازی ها و دیگر مبارزه و مقاومت بر علیه هجوم نازی ها است ، در این داستان نویسنده نشان می دهد که اسراء تلاش برای رهایی از اردوگاه ها را نه فقط به خاطر فرار از جنگ بلکه رهایی دوباره و پیوستن سربازان به دیگر هم رزمان برای مقاومت و مبارزه علیه دشمن انجام می دهند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب برف داغ

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات