كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
بررسی روابط اگزیستانسیالیست با جامعه

بررسی روابط اگزیستانسیالیست با جامعه

نویسنده: محمدرضا زمانی
ناشر: گلشائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 147
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1353 - دوره چاپ: 4

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

اگزیستانسیالیسم ، گرایشی است فلسفی که در قرن نوزدهم میلادی مطرح و در قرن بیستم توسعه یافت . چهار فیلسوف نامدار به عنوان چهره های سر شناس این فلسفه شناخته شده اند. سورن کیرکگارد (1813-1855) فردریش نیچه (1844-1900) مارتین هایدگر (1813-1976) ژان پل سارتر (1905-1980) .

اگزیستانسیالیسم جدید با کیرکگارد شروع می شود . عقاید وی در آن زمان بدعتی نو و اعلام نظرات جدیدی بود. اگزیستانسیالیسم همان چیزی را پیشنهاد می کند که سقراط بر فلسفه زمان خودیشنهاد داده بود : توجه به طبقات مادی را در مرکز فلسفه باید رها کرده و بدنبال چیزی فراگیر باید گشت تا بتوان همه چیز را تشریح کرد ، نه آنکه تنها انسان را در مرکز بررسی های فلسفی قرار داد.

فلسفه ممکن است فلسفه نامیده نشود و در شرایط کلی ، نظام پذیر هم نباشد . یکی از انتقادهای اگزیستانسیالیست ها بر فلسفه سنتی این است که اینها همه چیز ، مخصوصا انسان را فدای سیستم کرده اند . فلاسفه اگزیستانسیالیسم در حد نهایت فرد گرا هستند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بررسی روابط اگزیستانسیالیست با جامعه

  • ناشر: گلشائی
  • کد کتاب: 86340 - 54/3
  • موجودی: در انبار
  • 150,000ریال

برچسب ها: محمدرضا زمانی, فلسفه انسانی, اصالت وجود, اگزیستانسیالیسم, فلسفه اجتماعی, کتاب بررسی روابط اگزیستانسیالیست با جامعه