كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
بررسی دین در ایران و چشم انداز آن

بررسی دین در ایران و چشم انداز آن

نویسنده: امیرحسن علینقی - علی اصغر صباغ پور
ناشر: دانشگاه آزاد
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 253
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

نویسندگان معتقدند که جامعه ایران جامعه دینی است و بیش از یک هزار سال است که با ورود اسلام به ایران و ریشه گرفتن آن، اسلام تبدیل به جزیی از زندگی، فرهنگ، اخلاق، اقتصاد، جامعه و سیاست ایران شده است.ضرورت این پژوهش از دید آنها به این جهت است که ایران کشوری است که قرنها با دین، بر اساس دین، با راهنمایی دین، به خاطر دین، و با مرجعیت آن زندگی کرده است لذا هر گونه مطالعه و تحقیقی در جامعه ایران، لاجرم، نیازمند آن است که بخش قابل توجهی از خمیر مایه ای ن جامعه(دین) مورد توجه قرار گیرد.

بخش اول این کتاب شامل پیشگفتار و کلیات است. بخش دوم مروری دارد بر دیدگاهها و نظریه‌ها و انطباق آن با تحولات دینی در ایران. بخش سوم کتاب به نقش مؤثر دین در جامعه ایران می‌پردازد. بخش چهارم کتاب به وضعیت دین در پرتو تحولات ساختاری ایران اختصاص دارد و در نهایت در بخش پنجم مؤلفان به جمع‌بندی مباحث مطروحه پرداخته‌اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بررسی دین در ایران و چشم انداز آن

  • 0ریال

برچسب ها: امیرحسن علینقی, علی اصغر صباغ پور, تاریخ ادیان, ادیان ایرانی, جامعه شناسی دین, جامعه شناسی ایران, کتاب بررسی دین در ایران و چشم انداز آن