كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
بررسی آثار تاریخی و هنری اوز

بررسی آثار تاریخی و هنری اوز

نویسنده: حمیرا کمال
ناشر: نوید شیراز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 368
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

مجموعه حاضر در برگیرنده آثار تاریخی درون شهری و برون شهری اوز می باشد. علاوه بر این به جهت اهمیت شناخت تاریخچه هر محل و موقعیت آن نسبت به شاهراه های ایران در طول تاریخ، بابی در این خصوص در کتاب گشوده شده است و در دو بخش به معرفي آثار و بناهاي برجسته تاريخي و فرهنگي بخش اوز در لارستان فارس به همراه عكس پرداخته است. يادآور مي‌شود بخش اوز در جنوب استان فارس قرار گرفته و از توابع شهرستان لارستان مي‌باشد.

اوز (Evaz) یکی از شهرهای استان فارس است که در 40 کیلومتری غرب شهر لار و 330 کیلومتری جنوب شرقی ایران قرار دارد. نویسنده در این کتاب, ضمن اشاره‌ای به موقعیت جغرافیایی و پیشینه تاریخی این شهرستان, آثار تاریخی و معماری و هنری این شهرستان را معرفی کرده است . کتاب با عکس‌هایی از آثار یاد شده همراه است و با واژه‌نامه و فهرست اعلام به پایان می‌رسد.


فهرست

میدان‌ها و لردهای قدیمی اوز
ویژگی‌های مساجد اوز (شامل مساجد: جامع, شیخ, دهباشی, ملادانا)
مقبره‌ها و اماکن مقدسه اوز
مدارس علوم دینی و مراکز آموزشی جدید
کاروانسراهای اطراف اوز
بازار قیصریه
سد و بندها و فاریاب‌ها
آب انبارها
قلعه‌ها
معماری خانه‌ها و خانه‌های معروف
حمام‌ها
هنر خوشنویسی
جلد سازی و آثار برجسته آن

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بررسی آثار تاریخی و هنری اوز

  • ناشر: نوید شیراز
  • کد کتاب: 97316 - 201/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: حمیرا کمال, تاریخ فرهنگی ایران, آثار باستانی ایران, فارس, لارستان, جغرافیای تاریخی ایران, جغرافیای تاریخی فارس, جغرافیای تاریخی اوز, صنایع دستی, کتاب بررسی آثار تاریخی و هنری اوز