كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
بردگی در جهان

بردگی در جهان

نویسنده: احمد فرامرزی
ناشر: ابن سینا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 266
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1347 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : عالی ~ در حد نو


مروری بر کتاب 

تاریخ برده‌داری به تاریخِ تجارت برده از دورانِ باستان تا به امروز می‌پردازد. برده داری یک سیستمِ قانونی و به رسمیت شناخته بود که در آن انسان‌ها بشکلِ قانونی، ملک یا دارایی در نظر گرفته می‌شدند. می‌شد برده را خریداری کرده و یا فروخت و مجبور به کار برای مالکِ برده، بدونِ هر گونه حقِ انتخاب (به اجبار) و یا دستمزد کرد. در مستعمرات آمریکایی و دیگر نقاط، اغلب فرزندانِ یک مادرِ برده، بعنوانِ برده شناخته شده و بشکلِ برده به دنیا می‌آمدند.

مدارک و شواهدِ برده داریِ کهن به پس از توسعهٔ کشاورزی و در جریان انقلاب نوسنگی در حدودِ ۱۱۰۰۰ سال پیش می‌رسد. نخستین سند در موردِ برده داری را می‌توان به قانون حمورابی (۱۷۶۰ پیش از میلاد) منسوب کرد که در آن به گشایشِ یک موسسه در این باره اشاره می‌شود. تجارت عربی برده در جهان عرب خصوصاً در غرب آسیا، شرق آفریقا و بخشهای مشخصی از اروپا (مثل ایبری و جنوب ایتالیا) در دوره سلطه عرب بر آنها رایج بود. این تجارت بر بازارهای برده خاورمیانه، شمال آفریقا و شاخ آفریقا متمرکز بود. مردم مورد معامله به نژاد، قومیت یا مذهب خاصی منحصر نبودند و خصوصاً در اولین روزهای این تجارت عربها و بربرها را شامل می‌شدند.

فهرست

بردگی در جهان قدیم
چرا اسلام فورا آزادی بردگان را اعلام نکرد
بردگی در میان عرب قبل از اسلام
مسیحیت و بردگی
و....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بردگی در جهان

  • ناشر: ابن سینا
  • کد کتاب: 95690 - 202/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: احمد فرامرزی, برده داری, تاریخ برده داری, بردگی, جامعه شناسی, برده داری در اروپا, برده داری در امریکا, اسلام و برده داری, کتاب های نایاب, کتاب بردگی در جهان