دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

برخی مسائل خاکشناسی

برخی مسائل خاکشناسی
برخی مسائل خاکشناسی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 42259 - 17/7
  • وزن: 0.30kg
105,000 ریال

برخی مسائل خاکشناسی

محقق و مترجم: اکبر حاجی زاده
ناشر: بامداد
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 188
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

این اثر ذیل موضوعات گوناگون اطلاعاتی درباره خاک و مسائل مربوط به آن به دست می‌دهد .برخی از موضوعات کتاب بدین قرار است: ذرات تشکیل دهنده خاک، مقایسه خاک‌ها از طریق کشت گیاهان متفاوت در آنها، سرعت نفوذ آب در خاک، تاثیر مواد آلی در بهبود ساختمان خاک، تاثیر مالچ در جلوگیری از فرسایش خاک، اندازه‌گیری مقدار خاک فرسایش یافته، تاثیر کود در رشد گیاهان، و حفاظت آب و خاک 

...رنگ خاک یکی از خصوصیات فیزیکی خاک است که می تواند در برخی خواص خاک مؤثر واقع شود. مهمترین خاصیتی که می توان اثر رنگ را بر آن ملاحظه نمود خاصیت جذب حرارت توسط خاک است. 

از روی رنگ خاک می توان به میزان نسبی مواد آلی، وضع زهکشی داخلی و تهویه خاک پی برد و نحوه تشکیل افقهای مختلف را بهتر درک کرد. کانی های عمده خاک در اصل دارای رنگ روشنی می باشند. تغییرات شیمیایی برخی عناصر مخصوصاً آهن و تشکیل مواد آلی در مراحل مختلف سبب رنگ های تیره و خاکستری و قرمز و ... در خاک می گردند.

خاک های با زهکشی ضعیف حاوی مقدار بیشتری مواد آلی بوده و رنگ سطح آنها کاملاً تیره است . قسمت های زیرین خاک دارای رنگ خاکستری روشن می باشد. در خاک های با زهکشی متوسط رنگ خاکستری خاک یکنواخت نبوده بلکه لکه های زرد رنگ در آن مشاهده می گردد.

در خاک های با زهکشی مناسب واکنش های اکسید کننده مناسب در آن به وقوع پیوسته، سبب ایجاد رنگ های زرد و قرمز در ترکیبات آهن می گردد. هر چه درجه آبدار شدن ترکیبات آهن حاصل بیشتر باشد رنگ خاک زردتر و هر چه این ترکیبات کم آب تر باشد رنگ خاک قرمز و شفاف تر است. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات