كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
برخی بررسی ها درباره جهان بینی ها و جنبش های اجتماعی ایران

برخی بررسی ها درباره جهان بینی و جنبش های اجتماعی ایران

نویسنده: احسان طبری
تصحیح: عزیزالله علیزاده
ناشر: فردوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 720
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1396 -دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

این کتاب مجموعه ی یک سلسله بررسی های تاریخی - فلسفی است که در باره ی برخی جهان بینی ها ، اندیشه وران و جنبش های اجتماعی ایران پیش و پس از اسلام نگاشته شده است.این بررسیها گرده ی پژوهشی کتابی است که در پندار و آرزوی نگارنده باید در این زمینه نوشته شود و می بایست نوعی "تاریخ فلسفه و تفکر اجتماعی" خلق هائی باشد که در سرزمین ایران زندگی می کنند.

نویسنده می کوشد با طرح سلسله ای از مباحث تاریخی و فکری جهان بینی ها‏‏ و اندیشه وران جنبش های اجتماعی ایران -پیش و پس از اسلام-را به تامل فلسفی شرح دهدو راز پایداری و تداوم ایران و جنبش های اجتماعی آن را با وجود اشغال های مکرر-که گاه تا سر مرز نابودی پیش رفته-را دریابد.بی تردید طبری در این تلاش پیشگام است و پیش از او اندیشه وری به این عرصه ورود نکرده است.توفیق طبری در این عرصه را باید در دانش گسترده او دانست که مورد تصدیق همگان است.

 

فهرست

1- ویژگی ها و دگرگونی های جامعه ی ایرانی در پویه ی تاریخ
2- ویژگی های جامعه ی ایران پس از اسلام
3- دین ، عرفان و جادو
4- نظری اجمالی به سیر تفکر فلسفی در ایران 
5- برخی منابع تحقیقی درباره ی جریانات فکری در ایران

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

برخی بررسی ها درباره جهان بینی ها و جنبش های اجتماعی ایران

  • ناشر: فردوسی
  • کد کتاب: 34244
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: احسان طبری, جامعه شناسی ایران, تاریخ اجتماعی ایران, تاریخ سیاسی ایران, احزاب سیاسی ایران, جنبش های ایرانی, حزب توده, کتاب برخی بررسی ها درباره جهان بینی ها و جنبش های اجتماعی ایران