منو
سبد خرید

برخورد نزدیک

برخورد نزدیک
-18 %
برخورد نزدیک
  • موجودی: موجود
  • مدل: 151054 - 65/2
  • وزن: 0.40kg
155,000 ریال
190,000 ریال

برخورد نزدیک

نویسنده: محمدرضا بایرامی
ناشر: کتاب نیستان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 325
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

برخورد نزدیک؛ دربرگیرنده‌ی حدود 20 داستان، شامل گزینشی از داستان‌های چاپ‌نشده‌ی قدیمی و داستان‌های جدید نویسنده است که طیف وسیعی از موضوعات را دربر می‌گیرددر این مجموعه، داستان‌هایی با موضوع جنگ، زلزله، قصه‌های مذهبی و روستایی آمده است.

برخورد نزدیک دربرگیرنده همه آثار داستانی این نویسنده در عرصه داستان کوتاه است. بایرامی این مجموعه را که برخی کارهای قدیمی و تاکنون منتشرنشده‌اش نیز در آن درج شده‌اند، کارنامه داستانی‌اش می‌داند. داستان‌های کوتاه این کتاب در دو مجموعه کتاب اول و کتاب دوم نام‌گذاری شده‌اند.

در بخش کتاب اول داستان‌هایی با نام‌های "برخورد نزدیک"، "به دنبال صدای او"، "رعد یک‌بار غرید!"، "بابارحیم"، "برف"، و "دل‌شوره"، و چند داستان دیگر منتشر شده است. "سپیدار بلند مدرسه ما"، "عیدی مادربزرگ"، "صدای جنگ"، "همراهان"، "کلاغ‌های عصر"، "فلوت"، "تعقیب"، و "آواز گم‌شده" نیز داستان‌هایی‌اند که در بخش "کتاب دوم" آمده‌اند.

...صدای زنانی چشمه،‌ که نوبت را رعایت نمی‌کردند، ‌ده را برداشته بود. ننه بلقیس به خودش گفت: به من چه که مال کی یه! برم زودتر سر نوبتم، والا میافتم به شب کارم زار میشه" داستان "قربانی" این کتاب نیز این‌گونه آغاز شده است: "باران می‌بارید. اسماعیل خواب ندیده بود. این کوبش مدام، یکنواخت، ملایم و نوازشگر، نه می‌توانست از آن طبلی باشد، نه از آن جمعیت عزادار، جلوی مسجد. قلبش کمی آرام گرفت. پس می‌شد لحاف را پایین‌تر کشید و چشم را باز کرد. تندری قاب پنچره را روشن کرد. آپارتمان شب را باریده بود....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات