کتاب برخورد فرهنگ ها فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب علوم انسانی انتشارات تاریخ ایران

برخورد فرهنگ ها

نویسنده: برنارد لوئیس
مترجم: بهمن دخت اویسی
ناشر: تاریخ ایران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 93
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

مجموعه گفتگوی تمدن ها

این کتاب شامل سخنرانی هایی ست که برنارد لوئیس، محقق و شرق شناس نامدار، درباره ی سالگرد تاریخ 1492 و کشف آمریکا ایراد کرده است.
او خود در مقدمه کتاب چنین می نویسد:

هدفم این بود که توجه دیگران را به رویدادهای دیگری که در این سال اتفاق افتاده بود، به ویژه فتح غرناطه آخرین پایگاه مسلمانان در شبه جزیره ایبری- و اخراج یهودیان از اسپانیا- که چند ماه بعد به وقوع پیوست. جلب کنم.

می خواستم نشان دهم که چگونه رویدادهای به ظاهر کاملاً متفاوت در واقع رابطه ای بیگانه با یکدیگر دارند و با این کار، جایگاه سه جریان فتح، اخراج و اکتشافات را در زمینه وسیع تاریخ روابط بین المللی، روابط ادیان و حتی روابط میان قاره ای ترسیم کنم...

گفتنی است برنارد لوئیس در سال 1916متولد شد .وی تحصیلات خود را در دانشگاه‌های لندن و پاریس به پایان رساند و پس از آن در سال 1938با سمت دانشیاری تاریخ اسلام در دانشگاه لندن فعالیت خود را آغاز کرد .در پی آن، در سال 1949با سمت پروفسور تاریخ خاور نزدیک و میانه در دانشگاه لندن به تدریس پرداخت و از 1956ریاست بخش تاریخ دانشکده مطالعات شرقی و آفریقایی آن دانشگاه را برعهده گرفت .وی در سال 1963به عضویت فرهنگستان بریتانیا درآمد و در حال حاضر عضو هیات تحریریه و نظارت دایره المعارف اسلامی لیدن نیز تاریخ اسلامی در دانشگاه کمبریج است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

برخورد فرهنگ ها

  • 70,000ریال

برچسب ها: برنارد لوئیس, بهمن دخت اویسی, برخورد فرهنگ ها, جامعه شناسی فرهنگی, فلسفه اجتماعی, جامعه شناسی فلسفی, تاریخ اجتماعی, کتاب برخورد فرهنگ ها