کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
برای تاریخ می گویم ؛ خاطرات محسن رفیق دوست 1357 -1368

برای تاریخ می گویم ؛ خاطرات محسن رفیق دوست 1357 -1368

نویسنده: محسن رفیق دوست - سعید علامیان
ناشر: سوره مهر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 469
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب

این خاطرات از مقطع ورود حضرت امام خمینی (ره) در 12 بهمن 1357 زمانی به بعد روایت شده اند.دهه اول انقلاب دهه پر حادثه ای است و مهم تر از همه، هشت سال دفاع مقدس در این ایام اتفاق می افتد. رفیقدوست به این دلیل که یکی از پایه گذاران سپاه پاسداران است و بعد از آن مسوولیت تدارکات دفاع مقدس را بر عهده داشته، یکی از شخصیت های مهم در این ایام به حساب می آید.

رفیق دوست شورای ترکیبی سپاه پاسداران را تشکیل می دهد و در سال 1362 به عنوان نخستین وزیر سپاه وارد کابینه می شود.محسن رفیق دوست به این دلیل که پایه گذار سپاه است و بعد از آن مسئول تدارکات جنگ بوده، به عنوان یکی از شخصیت های مهم در این ایام به حساب می آید. مهم ترین فعالیت رفیق دوست به زمانی بازمی گردد که به عنوان مسئول تدارکات سپاه در طی جنگ تحمیلی خدمت می کند. علامیان نگارش این خاطرات را از سال 87 آغاز کرده و ساختار کتاب براساس پرسش هایی است که نویسنده از رفیق دوست پرسیده و این سؤالات بر اساس توالی زمانی انتخاب شده است.

به هر حال گفتن از تاریخ آن هم بعد از گذشت 15 – 25 سال از آن رویدادها و اتفاقات امر بسیار دشواری است که همان طور که هدایت الله بهبودی درباره جلد اول این کتاب گفت: «این کتاب می تواند اولین گام برای ثبت خاطرات پس از انقلاب باشد.»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

برای تاریخ می گویم ؛ خاطرات محسن رفیق دوست 1357 -1368

  • ناشر: سوره مهر
  • کد کتاب: 95840 - 75/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: محسن رفیق دوست, سعید علامیان, تاریخ سیاسی ایران, انقلاب اسلامی, جمهوری اسلامی, کتاب برای تاریخ می گویم ؛ خاطرات محسن رفیق دوست 1357 -1368