كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
برانگیخته

برانگیخته

نویسنده: جبران خلیل جبران
مترجم: سیدجواد هشترودی

ناشر: دفتر نشر فرهنگ اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 145
اندازه کتاب: رقعی  - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 1

 کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

کتابی که در پیش رو دارید یکی از بهترین آثار جبران خلیل جبران است که به نثر شاعرانه انگلیسی در امریکا منتشر شده و او را به اوج شهرت رسانیده است؛ می‌گویند نویسنده متفکر این کتاب، بیش از ده‌بار قرارداد خود را با ناشر به هم زده و کتاب را پس گرفته است و مطالب آن را درهم ریخته و از نو به نوشتن کتاب پرداخته و بالاخره آخرین قرار داد را هم همسرش امضاء کرده است.

...در یکی از شبها احساسم بر عقلم غلبه کرد و روبروی خانه ای نیمه ویران در اطراف شهر ایستادم و سگی لاغر و رنجور دیدم که بر روی خاکستر دراز کشیده بود در حالیکه با نا امیدی و اندوه به غروب خورشید مینگریست . گویی میدانست خورشید میخواهد نفس های گرمش را از آن مکان دورافتاده و مهجور بستاند لذا با چشمانی اشک آلود با خورشید وداع کرد.

با گام هایی آهسته و آرام نزدیک او رفتم و اگر زبان او را میدانستم وی را تسلی خاطر میدادم.اما از از من ترسید و سعی کرد پیکر بیمار و پر از زخم خود را بلند کند ولی نتوانست و نگاههایی تلخ و پر از ملامت و التماس به من انداخت که به جای زبان ؛ سخن ادا میکرد.سخنی فصیح تر از زبان آدمی و حتی فراتر از اشک های زنانه . و چون به چشم های اندوهگینش نگاه کردم احساسم برانگیخته شد و دریافتم که او زبان ما را میداند و چنین میگفت :
آیا رنجهایم کافی نیست؟  آخر چقدر باید از سوی مردم ستم ببینم و از بیماری ها رنج بکشم ؟ برو و مرا تنها بگذار شاید در آخرین لحظات بتوانم از خورشید گرما بگیرم .

من از ظلم بنی آدم و سنگدلی او گریختم و به اینجا پناه بردم.از من دور شو.! زیرا تو یکی از آنها هستی . من حیوان پستی هستم اما برای انسان خالصانه خدمت کردم و شریک اندوه هایش بودم و از ته مانده های سفره اش میخوردم و با استخوانهایی که با دندانهایش پاک کرده بود خرسند و خوشبخت میشدم اما چون پیر و رنجور شدم مرا از خانه اش طرد نمود تا در کوچه بازیچه ی نوجوانان شوم..

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

برانگیخته

  • 100,000ریال
  • 70,000ریال

برچسب ها: جبران خلیل جبران, سیدجواد هشترودی, عرفان شرق, داستان های عرفانی, داستان های لبنانی, کتاب برانگیخته