دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

برادران کارامازوف ؛ دو جلدی

برادران کارامازوف

نویسنده: فئودور داستایوفسکی
مترجم: صالح حسینی
ناشر: ناهید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1108
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 7

 

مروری بر کتاب

اكنون می‌خواهم شرح داستان زندگی قهرمان داستانم، آلكسی فئودوروویچ كارامازوف را آغاز كنم، دو دل هستم، در واقع درست است كه آلكسی را قهرمان كتابم می‌نامم، خوب می‌دانم كه به هیچ‌وجه مرد بزرگی نیست و این‌طور كه پیش‌بینی می‌كنم به طرز اجتناب‌ناپذیری با پرسش‌هایی از این قبیل روبرو خواهم شد: این آلكسی شما چه ویژگی برگزیده‌ای دارد كه او را به عنوان قهرمان داستان‌تان برگزیده‌اید؟ چه كسی او را می‌شناسد و از چه بابت؟ چرا من خواننده باید وقتم را برای مطالعه موقعیت‌های گوناگون زندگی‌اش تلف كنم؟

کتاب مهمترین اثر این نویسنده بزرگ روس است که هرچند از نظر ساخت از «جنایت و مکافات» نازل‌تر باشد ، دارای آنچنان قوت و شدت دریافت و تحلیلی است که آن را به شمار یکی از باارزش‌ترین دستاوردهای ادبیات اروپایی نیمه دوم سده نوزدهم درمی‌آورد. طرح این اثر در ذهن نویسنده می‌بایست نخستین بخش زندگینامه مشروحی باشد مختص آلیوشا ، جوانترین فرزند از میان برادران کارامازوف.

داستایفسکی قرار بود از روایت سرگذشت دوران نوجوانی آلیوشا ، چارچوبی ساخته که تکوین وقایع برجسته دوران سالمندی او را بازنمایاند. لیکن سرگذشت ماهیگیری بزرگ ، که داستایفسکی پاره‌ای از طرحها و یادداشتهای آنها را محفوظ داشته است ، ناتمام ماند.

رمان برادران کارامازوف در وضع موجود به صورت وقایع‌نگاری ناقصی به نظر جلوه می‌نماید که داستان کینه شدید برادران کارامازوف را نسبت به پدر در چارچوب یکی از شهرهای کوچک روسیه روایت می‌کند. خانواده کارامازوف ها مرکب است از فیودور سالخورد ، میتیا ، ایوان و آلیوشا ، فرزندان مشروع ، و سمردیاکوف ، فرزند نامشروع او.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات