منو
سبد خرید

بخوانید و بدانید

بخوانید و بدانید
درحال حاضر موجود نمی باشد
بخوانید و بدانید
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 112391 - 101/6
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 75
0 ریال

بخوانید و بدانید

نویسنده: حبیب الله شاملوئی
ناشر: صفی علیشاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 400
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1349 - دوره چاپ: 2

کمیاب  - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

کاملتریناطلاعاتدرباره: تاریخ ایران،جغرافیای ایران،تاریخ جهان،ادیان،سینما،اساطیر،شعر،هنر،اقتصاد و ...

مهمترين وقايع جهان ؛ از جنگ ها و اختراعات گرفته تا فتوحات و مراسم مذهبی و عبادی كه برحسب سالهاي مسيحي تنظيم شده اند

...تاریخ،سرگذشت است.تاریخ،زندگی است.تاریخ سرگذشت زندگی و (روز)و(روزگار) است و آدمی نیز جزئی از این روزگار و روز محسوب می‌شود. در تاریخ،روزهای(عزت) زیاد بوده است و روزهای (نکبت) نیز.تاریخ هم اوج افتخار داشته است و هم حضیض ذلت. آن کسان و آن ملل که از تاریخ گذشته درس عبرت گرفتند(برندۀ)زندگی شدند و آنها که درس نگرفتند بازنده شدند.به قول شاعر: روزگار است آن که گه عزت دهد گه خوار دارد چرخ بازیگر از این بازیچه‌ها بسیار دارد.

در تمام طول تاریخ مدون بشری و در هیچ جامعه ای انقلابات بزرگ به خودی خود و به طور خلق الساعه به وجود نیامده اند بلکه هر انقلاب تحت شرایط مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در بطن و متن جامعه به تدریج شکل گرفته و به وجود آمده اند و همان طور که از معنی لغوی کلمه انقلاب نیز برمی آید انقلاب نوعی تحول و دگرگونی همه جانبه ای است که یک ملت برای رهایی از حکومت حاکمانی که بر آنها مسلط هستند و به انحای مختلفه و سرکوبی و عسرت و ذلت آنها سعی دارند به آن اقدام می کنند و البته همیشه هم موفق نمی شوند.

انقلابی موفق و پیروز است که از (آمر) تا (عامل) آن که اولی رهبر انقلاب و دومی آحاد ملت هستند به آنچه که برای آن به پا خواسته اند ایمان داشته باشند و انقلاباتی از این دست و از این نوع، تعدادشان به تعداد انگشتان دو دست نیز نمی رسد و از لحاظ تاریخ وقوع و حدوث، انقلاب ملت آمریکا علیه انگلستان، اولین و انقلاب اسلامی ایران علیه آمریکا، آخرین آنها محسوب می شود و جالب است که انقلاب دومی که ما در این کتاب به آن پرداخته ایم نیز علیه آمریکا محسوب می شود.

هدف غائی و نهایی هر فرد بشری صرف نظر از جنسیت و ملیت و زبان و نژاد، تامین یک زندگی راحت و امن برای خود و خانواده‌اش است اگر به مراد و مقصود خود رسید آرام می‌ماند و آرام روزگار می‌گذراند ولی وقتی به هر ع لتی که در راس آن علل افزون خواهی و استثمارطلبی زورمندان اعم از داخلی و خارجی است. امنیت و راحت او از بین رفت زبان به اعتراض می‌گشاید و بعد که اعتراض او با آتش گلوله پاسخ داده شد دست همت از آستین بیرون می‌آورد و در قاموس سیاسی به این دست از آستین بیرون آوردن (انقلاب) می‌گویند. انقلاب فرانسه، انقلاب روسیه، انقلاب ایران و انقلابات هندوستان و پاکستان نمونه‌های بارزی از همین دست‌های همتی است که از آستین بیرون آمدند. این کتاب (و مجلدات قبلی و بعدی آن) چگونگی بیرون آمدن آن دست‌ها را از آستین‌ها شرح می‌دهد. با این امید که ما نیز به سهم خود در تسریع خروج دست‌ها از آستین‌ها ساعی و کوشا باشیم.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات