كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
بخارای من ایل من

بخارای من ایل من

نویسنده: محمد بهمن بیگی
ناشر: ویژه نگار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 324
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار:  1380 - دوره چاپ: 6

کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

این کتاب شامل یک یادداشت مقدمه و ۱۹ داستان کوتاه و نیمه بلند است. اولین داستان آن " بوی جوی مولیان " شرح حال نویسنده میباشد که از تولد تا پایان تحصیلات دانشگاهی و خدمت دولتی را شامل می گردد .

او در ۱۸ داستان خود استادانه به شرح ناهنجاریها ، دردها ، رنجها ، ظلم و ستم ها ، اجحافات و تعدیات ، نامردمیهای رایج در جامعه عشایری پرداخته و به بهترین وجهی با لطیف ترین ، زیباترین کلام ، در غالب داستانهای دلنشین و جذاب به بررسی و بحث در زمینه ی علتها و انگیزه های آن حوادث پرداخته است...

در مقام زن ایلی، نه تنها من، بلکه هرکس جز تعظیم و ستایش راه دیگری نداشت. زن ایلی از همه زنان عالم بیشتر زحمت می کشید و کمتر بهره می برد. زود تر از همه بر می خاست و دیر تر از همه به خواب می رفت. خانه را مملو از شرف، عصمت، کار و زیبایی می کرد و خود، احترام چندانی نمی دید. سخن درشت می شنید و دم بر نمی آورد.

مرد ایلی فقط گوسفند را به چرا می برد و همین که باز می گشت، همه کار ها با زن ایلی بود. گوسفند را می دوشید. شیر را می جوشانید. ماست را می بست. دوغ را می زد. کره را می گرفت. غذا را می پخت تا مردش بیشتر از او بخورد و بیاشامد.
مرد ایلی فقط پشم گوسفند را می چید و باز این کدبانوی زحمتکش ایل بود که آن را می شست، می رشت، می تابید، رنگ می کرد و می بافت تا مردش بر فرشی خوش رنگ بنشیند و بیاساید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بخارای من ایل من

  • ناشر: ویژه نگار
  • کد کتاب: 99772 - 209/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: محمد بهمن بیگی, داستان های کوتاه فارسی, داستان های اجتماعی, کتاب بخارای من ایل من