بحران در جامعه شناسی؛ نیاز به داروین

بحران در جامعه شناسی ؛ نیاز به داروین

نویسنده: جوزف لوپریاتو - تیموتی کریپن
مترجم: حسین حسنی
ناشر: ترجمان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 432
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

در این کتاب استدلال می‌کنیم که بحران در جامعه‌شناسی هنگامی اجتناب‌ناپذیر شد که ما از تعهداتِ نخستینِ بنیان‌گذاران این رشته منحرف شدیم؛ تعهداتی که می‌گفت بدون قوانین کلی، هیچ نوع جامعه‌شناسی علمی‌ای وجود نخواهد داشت. به‌علاوه، جامعه‌شناسی در میان همان محیط فکری‌ای متولد شد که نظریۀ تکامل داروین و نهایتاً ژنتیک انسانی و علوم تکاملی مختلف متولد شدند، علومی که در جهت مطالعۀ اجتماعی توسعه یافتند.

برای دهه‌ها این انقلاب علمی با گام‌هایی سریع توسعه یافت و برخی شاخه‌های علوم انسانی وارد جریان این انقلاب شدند. باید گفت که جامعه‌شناسی نیز برای حفظ بقای خود به عنوان یک رشتۀ علمی، باید همانند آنان عمل کند و این کار را بسیار سریع انجام دهد، زیرا اکنون، روند مثله کردن رشتۀ ما بسیار سریع اتفاق می‌افتد. در این راه، جامعه‌شناسی نیاز به فراگیری درس‌های داروینی و سهیم شدن در قلمروهای رو به گسترش آن دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بحران در جامعه شناسی؛ نیاز به داروین

  • ناشر: ترجمان
  • کد کتاب: 89812 - 66/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: جوزف لوپریاتو, تیموتی کریپن, حسین حسنی, جامعه شناسی, روانشناسی اجتماعی, جامعه شناسی سیاسی, جامعه شناسی روانی, فلسفه اجتماعی, داروین, تکامل, تکامل اجتماعی, کتاب بحران در جامعه شناسی؛ نیاز به داروین