كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
بحثی در سیاست علمی کشور و جایگاه فرهنگستان ها

بحثی در سیاست علمی کشور و جایگاه فرهنگستان ها

نویسنده: حسن حبیبی
ناشر: فرهنگستان زبان و ادب فارسی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 101
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

اين اثر به جايگاه فرهنگستان‌ها در كشور و بويژه فرهنگستان زبان و ادب فارسي در قلمرو سياست علمي كشور و سياستگذاري و برنامه‌ريزي زبان و ادب فارسي مي‌پردزاد. كتاب يادشده تأليف رييس و عضو پيوسته‌ي فرهنگستان زبان و ادب فارسي، در هفت بخش تاليف شده كه به موضوعاتي چون مباني و اصول موضوعه، جايگاه فرهنگستان زبان و ادب فارسي در سياست علمي كشور، فرهنگ جامع زبان فارسي، واژه‌گزيني، ‌گويش‌شناسي، زبان و رايانه و دستور زبان فارسي پرداخته است.

... واژه‏ گزینی
کار اصلی فرهنگستان در معادل‏ یابی و اصطلاح ‏شناسی و واژه‏ گزینی نیز سیاستگذاری و برنامه ‏ریزی است.
از زمان تأسیس فرهنگستان اول، معادل ‏یابی برای واژه ‏ها و اصطلاحات علمیِ بیگانه یکی از وظایف عمده و اصلیِ فرهنگستان تلقی شده است و گه‏ گاه فرهنگستان با همین عنوان، یعنی واژه ‏گزینی، شناخته شده است.
در طول سال ‏های گذشته، فرهنگستان، در زمینه واژه ‏گزینی، هم‏زمان به دو امر توجه ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بحثی در سیاست علمی کشور و جایگاه فرهنگستان ها

  • 100,000ریال

برچسب ها: حسن حبیبی, مقالات ادبی, فرهنگستان زبان فارسی, واژه های فارسی, املای فارسی, تاریخ زبان فارسی, کتاب بحثی در سیاست علمی کشور و جایگاه فرهنگستان ها