منو
سبد خرید

با من به طهران بیایید

با من به طهران بیایید
-10 %
با من به طهران بیایید
  • موجودی: موجود
  • مدل: 115209 - 41/6
  • وزن: 3.40kg
2,880,000 ریال
3,200,000 ریال

با من به طهران بیایید

نویسنده: نصرالله حدادی
عکاس : داریوش تهامی
ناشر: گویا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 376
اندازه کتاب: سلطانی گالینگور ؛ با قاب - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

گلاسه - مصور

کتابی نفیس با محوریت عکس هایی تاریخی از تهران قدیم  ، این کتاب روایتی از زندگی آدم‌ها در گذشته این شهر به‌شمار می‌رود و ساختمان‌ها، میدان‌ها، خیابان‌ها، شغل افراد و زنان و مردان نامدار تهرانی را به تصویر می‌کشد. این کتاب تجربه هیجان‌انگیزی برای تمامی نسل‌ها به‌شمار می‌رود؛ دیدن آدم‌هایی که در تونل تاریخ ثابت مانده‌اند، روزگار آدم‌هایی در گذشته، خیابان‌ها، مکان‌ها، ساختمان‌ها، شغل‌ها و رسم‌هایی که شاید امروز اثری از آن‌ها به‌جای نمانده باشد.

تظاهرات زنان هنگام نهضت ملی شدن صنعت نفت در سال 1341، همراه شدن با مشروطه‌چیان در باغ سفارت انگلیس، گل‌فروشی‌ای که ارامنه باب کردند، شترگلو و حوض میدان شمس‌العماره، کارناوال‌های شادی به‌مناسبت لغو امتیاز دارسی در سال 1311، رفتگران شهرداری تهران در خیابان نادری در دهه 1340، امتحان وزنه در دهه 1350، مجلس زنانه همراه با قلیان و هندوانه قاچ کرده، جعفر شهری؛ راوی تهران قدیم، ناصرالدین‌شاه، مظفرالدین‌شاه و بسیاری عکس‌های دیگر از زندگی مردمانی است که پس از ورود دوربین عکاسی به ایران تصویر شده‌اند.

عکاسی که در دوره ناصرالدین‌شاه به ایران وارد شد در آغاز بیشتر جنبه اشرافی داشت و پس از آن عکاسی از ساختمان‌ها اهمیت پیدا کرد. با آغاز جریان شهرنشینی و ورود ماشین، عکاسی از خودروها باعث توجه عکاسان به مقوله‌های مرتبط با ماشین شد. از این دوره و پس از آن انسان جایگاه ویژه‌ای در عکس‌ها به‌دست ‌آورد.

اما عکس‌های «با من به طهران بیایید» روایتی واقعی از زندگی افراد در دوره‌های قاجار و پهلوی است و به فهم بهتر از تهران، تاریخ، مناسبات و مشاغل کمک می‌کند. در بخش مشاغل کتاب، ۵۱ شغل آورده شده که توجه عکاس تنها به ساختمان‌ها نیست بلکه انسان‌ها نیز دیده شده‌اند.

فهرست

دروازه‌ها
میدان‌ها و خیابان‌ها
ابنیه
مشاغل
زنان و مردان در قاب تصویر

رویدادها
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات