كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
بایزید بسطامی

بایزید بسطامی

نویسنده: جواد نوربخش
ناشر: یلدا قلم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 418
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1373 - دوره چاپ: 1

کمیاب  : عالی ~ درحد نو
 

مروری بر کتاب 
 

توحید سخن می گوید، با مطرح ساختن عشق الهی مردم را به محبت به دیگران و دوست داشتن همه آفریدگان خدا تشویق می‌کند.

این کتاب در 11 بخش تنظیم، و در آن به نام و نسب، کودکی، دانش اندوزی و طلب بایزید، استادان و مریدان، مشایخ معاصر بایزید که با وی در ارتباط بوده‌اند، وفات، تعدد بایزید و شجره نامه او، ابوموسی، سلسله طیفوریه، حالات و داستان های بایزید، غرایب حالات و شطحیات، داستان ها و سخنان مشایخ صوفیه در بزرگداشت و تعریف وی، اشعاری که درباره وی گفته‌اند و سخنان او، پرداخته شده است.چهار تصویر از آرامگاه و مسجد بایزید و یک تصویر نقاشی با عنوان " بایزید و طشت خاکستر " نیز در این کتاب به چاپ رسیده‌است.

بایزید بسطامی که به حق او را باید سلطان العارفین گفت، یکی از پیشتازان مکتب تصوف و عرفان است. او در حالی که از توحید سخن می گوید،با مطرح ساختن عشق الهی مردم را به محبت به دیگران و دوست داشتن همه ی آفریدگان خدا تشویق می کند...

این کتاب شامل اطلاعات جامعی درباره زندگی و آثار عارف بزرگ ، بایزید بسطامی و مشایخ صوفیه که با وی در ارتباط بوده اند ، سلسله طیفوریه ، اشعاری که درباره ی بایزید گفته اند و سخنان وی می باشد . 

یا چنان نمایی که هستی، یا چنان باش که می‌نمایی.

با یزید را گفتند: روز قیامت که می‌شود مردم در زیر لوای محمد خواهند بود، گفت به خدا قسم لواء من از لوای محمد بزرگتر است (که پیغمبران و خلایق در تحت لوای من باشند).
می‌گفت: آتش جهنم چیست؟ اگر ببینم آنرا به یک طرف لباس خود آن را خاموش می‌کنم.

نقل است که بایزید گفت: حق تعالی سی سال آینهٔ من بود اکنون من آیینهٔ خودم یعنی آنچه من بودم نماندم که من و حق شرک است، چون من نماندم حق تعالی آینهٔ خویش است. اینک بگویم که آینهٔ خویشم، حق است که به زبان من سخن گوید و من در میان ناپدید.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بایزید بسطامی

  • ناشر: یلدا قلم
  • کد کتاب: 64908 - 116/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: بایزید بسطامی, جواد نوربخش, تصوف, عرفان اسلامی, تاریخ تصوف, صوفیان, عرفا, کتاب بایزید بسطامی