دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

بانگ تکبیر ؛ یادگار آغاز پانزدهمین قرن بعثت نبوی

بانگ تکبیر ؛ یادگار آغاز پانزدهمین قرن بعثت نبوی
-15 %
بانگ تکبیر ؛ یادگار آغاز پانزدهمین قرن بعثت نبوی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 120289 - 101/3
  • وزن: 0.80kg
550,000 ریال
650,000 ریال

بانگ تکبیر ؛ یادگار آغاز پانزدهمین قرن بعثت نبوی

نویسنده: گروه نویسندگان
ناشر: حسینیه ارشاد
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 343
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1347 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

آغاز پانزدهمین سال بعثت صبح جمعه 26 مهرماه 1347 مطابق 25 رجب 1388 هجری در حسینیه ارشاد طهران جلسه‌ای که به شاعران اختصاص یافته بود تشکیل شد. نخست آقای حبیب یغمائی جلسه را افتتاح کرد و در ضمن اشعار برگزیده قرائت شد و بوسیله جناب دکتر نصره الله کاسمی جوایزی به گویندگان اهدا گشت، و آنگاه استاد محیط طباطبائی و سپس آقای دکتر ناظر زاده کرمانی سخن‌رانی کردند.

به مناسبت آغاز پانزدهمین قرن بعثت حضرت خاتم الانبیاء محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم در حسینیه ارشاد جشنی مذهبی بمدت یک هفته تشکیل است که امروز دومین روز آن است.

بی شائبه اغراق باید گفت که مؤسسه حسینه ارشاد هم اکنون معظم‌ترین مؤسسه مذهبی و ارشاد و تعلیمی در ایران است، و با اهتمام مداوم و دامنه داری که مسلمانان خیر اندیش بکار می‌برند، و همواره بر وسعت و عظمت آن می‌افزایند، امید و اطمینان است که قرنها خواهد پائید و استواری و معنویت آن روز افزون خواهد گشت، چه خدمتی از این بهتر و چه نیک نامی از این والاتر! بفرمایش پیغامبر خدای: نعم المال الصالح للرجل، الصالح. خداوند تعالی بهمگان جزای خیر دهاد.

بافتخار این جشن مقدس و با حسن نیت اولیای محترم حسینیه در نظر گرفته شد که شاعران و سخن سنجان معاصر نیز در این امر شرکت فرمایند و اشعاری از هر نوع بگویند و بدفتر مجله ادبی یغما ارسال دارند، و مقرر شد که به سه تن از گویندگانی که اشعارشان شایسته‌تر افتاد هدینی نقدی تقدیم افتد که مایه برکت کیسه ایشان گردد.

اعلان این مسابقه مقدس ادبی نخست در مجله یغما، و سپس در همه جراید و مجلات کشور انتشار یافت و بوسایلی دیگر نیز توزیع گشت.تحسین و تشویق شاعرانی که هدفی عالی در تبلیغ فضایل انسانی و معنوی دارند از سنت‌های قویم اسلامی است و حدیث شریف: ان من الشعر لحکمه و ان من البیان لسحرا، بر این معنی گواه.

احادیث و روایاتی که در این موضوع از پیغامبر اسلام و ائمه دین علیهم السلام منقول است، و داستانهائی که در اهداء صلات آن بزرگواران به شاعران هم عصرشان در تواریخ و کتب ادبی مسطور است، اگر با نام و آثار شاعران قرنهای بعد؛ از عرب و عجم و ترک و هند و دیگر ملتها بدان افزوده شود از ده‌ها مجلد درخواهد گذشت.

حکایت کعب بن زهیر را در همه کتب ادبی می‌توان دید که حضرت رسول اکرم به صلت قصیده بسیار معروف وی ، ردای مبارک را بشاعر مرحمت فرمود که یک قرن و نیم بعد خلیفه عباسی بچهل هزار دینارش از بازماندگان شاعر باز استاند. هر چند از نظر مادی قیمتی برای این صلت مقدس تعیین نمیتوان کرد، چنانکه اگر امروز هم قطعه‌ای از آن بدست بود- دیگر مسلمانان جهان و ایران را نمیگویم- همین ماها که در این مجمع هستیم تمام هستی خود را میدادیم که قطعه‌ای از آن را باندازه کف دست در همین حسینیه مقدس نگاهبانی و زیارت کنیم.

فهرست

متن خطابه افتتاحیه جناب آقای حبیب یغمائی مدیر مجله یغما در روز شعر «حسینیه ارشاد»
گذارش جشن بزرگ آغاز پانزدهمین قرن بعثت نبوی صلی الله علیه و اله حسینیه ارشاد ...
گزارش روزنامه کیهان یکشنبه 28 مهرماه 1347- شماره (7572) از: علی اصغر ضرابی «سپید و سیاه» شماره 786- آبان 1347 14000 سال بعد از بعثت رسول اکرم «صلی الله علیه و آله»
جشن آغاز پانزدهمین قرن بعثت در: حسینیه ارشاد
حسان العجم افضل الدین بدیل خاقانی شروانی بدعوت دبیرخانه گرامی مجله یغما هیأت داوران:بانک تکبیر
آفتاب حق پرتو آقای سید علی نوربخش (آزاد)
ره آوردی از سیر و تأملی در آفاق نبوت و نگرشی در کیفیت و آثار بعثت محمد. صلی الله علیه و آله رسول حق 
منشور شرف 
حقوق بشر
بهترین اعجاز
تشریف شریف 
نزول قرآن 
بانک تکبیر
نوگفتار

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات