منو
سبد خرید

بانوی زیبای من

بانوی زیبای من
بانوی زیبای من
  • موجودی: موجود
  • مدل: 129070 - 114/6
  • وزن: 0.30kg
550,000 ریال

بانوی زیبای من

نویسنده: جرج برنارد شاو
مترجم: هوشنگ نظامی
ناشر: سپهر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 112
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1346 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

یک شب بارانی لندن را در موسم تابستان در نظر مجسم کنید، محوطه‌ی جلوی اپرای "کاونت گاردن" را در ساعت یازده هنگام تعطیل اپرا به یاد آورید، در یک سمت ستون‌های‌عظیم کلیسا، در سمت دیگر بنای عظیم اپرا و از سوی دیگر نمای بازار دستفروشان لندن نمایان است.

زنان و مردان با لباس‌های آخرین مد خود اینجا و آنجا در جست‌وجوی‌ وسیله‌ای برای رفتن هستند. بعضی دیگر در زیر سردرها پناهگاهی گرفته و خود را از قطرات باران مصون داشته‌اند. جمعی در حال دویدن، گروهی دیگر با چتر در انتظار تاکسی هستند تنها یک مرد با خونسردی کامل و بی‌آنکه از ریزش باران و صدای رعد به خروش آمده باشد، در پشت یکی از ستون‌های کلیسای "سنت پل" ایستاده و در دفترچه‌ای که در دست دارد، گاهگاهی مطالبی یادداشت می‌کند، در این بین مادر و دختری دیده می‌شوند که بیش از دیگران چشمانشان به این طرف و آن طرف می‌چرخد و مثل آن است که به دنبال کسی می‌گردند...

آیا همه افراد جامعه یک لحن و واژگان را در گفت وگوهای روزمره خود به کار می برند؟ طرز بیان و لغاتی که در مکالمات استفاده می شود تا چه حد نشان دهنده طبقه اجتماعی و شان و جایگاه فرد در جامعه است؟ در کشور انگلیس و در عصری که ماجرا در آن اتفاق می افتد، طرز سخن گفتن مردم نشانه ای از اختلافات طبقاتی جامعه بوده است.

به عبارت دیگر این نحوه گفت وگوها بوده که یک شخص را در ردیف طبقه فرهیخته یا طبقه فرودست جامعه قرار می داده است. در طی این حکایت، قهرمان اصلی این داستان که استاد متبحر زبان انگلیسی است به خوبی نشان می دهد که چگونه می توان یک نفر را، هرقدرهم که بینوا باشد، با تغییر لحن گفتار از سنگفرش خیابان به محافل اشرافی لندن رساند و طرز فکر، روحیه و کلیه خصوصیات اخلاقی او را با این تغییر کوچک دگرگون ساخت.

در این کتاب سعی شده است مطالب و معانی عمیق در عبارات کوتاه و مضحک گنجانده شود و در واقع تجزیه و تحلیلی از زندگانی سال ها پیش مردم انگلیس و شاید هم اجتماع امروزی آن باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات