دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

بال هایی برای پرواز

بال هایی برای پرواز

نویسنده: نوربرت لش لایتنر
مترجم: مهشید میرمعزی
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 144
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

100 داستان حکیمانه که انسان را هر روز کمی خوشبخت تر می کنند

این داستان ها قادر هستند، قوه ادراک ما را ، که برایمان کاملا عادی شده است ، تغییر دهند. در حالت نا امیدی راه حل هایی پیش پای ما می گذارند. می توانند لبخندی به ما هدیه کنند. ما را یاری و درمان کنند. داستان های حکیمانه، بال هایی هستند که روح را به پرواز در می آورند.

استادان خردمند قدیم می‌دانستند که انسان فقط باید از مردم بیاموزد. آنان برای اینکه شناخت خود را از یک زندگی خوشبخت و منصفانه به ما منتقل کنند، دانش خود را به شکل داستان‌هایی نقل می‌کردند. داستان‌هایی که حکایت سرنوشت انسان‌هاست و به همین دلیل ما را در محک زدن و در صورت لزوم تغییر عقاید خود یاری می‌دهد. سر منشأ بسیاری از این داستان‌های حکیمانه در هند است.

البته بعدها داستان‌های تازه‌ای هم به آنها اضافه شدند و از آنجا که تمامشان روحی معنوی دارند، به سرعت در تمام جهان پخش شدند. سپس با کمک فرهنگ، مذهب و تجربیات ملل دیگر، غنی‌تر گشت. اما از آنجا که هر انسانی باید شخصآ به واقعیت خود دست یابد، قدرت تأثیر و حکمت این داستان‌ها جاودانه می‌ماند. این داستان‌های حکیمانه قادر هستند، قوه ادراک ما را ـ که برایمان کاملا عادی شده استـ تغییر دهند. در حالت ناامیدی راه‌حل‌هایی پیش پای ما می‌گذارند. می‌توانند لبخندی به ما هدیه کنند. ما را یاری می‌دهند و درمان می‌کنند. داستان‌های حکیمانه، بال‌هایی هستند که روح را به پرواز درمی‌آورند....

«اتحاد»، داستان پدری است كه برای خاتمه بخشیدن به نزاع همیشگی هفت فرزند خویش، هفت تكه چوب یك‌اندازه را به یك‌دیگر بست و از آنان خواست كه آن دسته چوب را بشكند و چون هیچ‌یك توانایی انجام این كار را نداشتند، به آنان گفت: «سرنوشت شما درست مانند این تكه چوب‌ها است. تاز مانی كه با هم متحد باشید، مانند یك دسته چوب، محكم و قوی هستید و هیچ شخصی نمی‌تواند به شما آسیب برساند.

اما زمانی كه با یك‌دیگر نزاع كنید و توافق نداشته باشید، وضعیت هریك از شما مشابه یك تكه چوب است كه به راحتی می‌شكند». مجموعة حاضر، مشتمل بر 100 حكایت كوتاه حكیمانه است كه از آن میان می‌توان زیاده‌خواهی؛ عشق خداوند؛ آمادة كمك؛ شكرگزاری؛ سئوال‌های ساده؛ دنیای كوچك؛ شناخت صحیح؛ و پنجره را نام برد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات