كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
باغ های روشنایی ؛ سرگذشت مانی

باغ های روشنایی

نویسنده: امین معلوف
مترجم: میترا معصومی
ناشر: قطره - گفتار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 316
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 ~ 1373 - دوره چاپ: 3 ~ 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

امین معلوف نویسنده کتابهای لئوی آفریقایی، جنگهای صلیبی از دیدگاه مشرق زمین و سمرقند، در باغهای روشنایی سرگذشت مانی و چهره ی واقعی این مرد صلح طلب را به گونه ای بسیار شیوا و جذاب به رشته تحریر در آورده است :

«من از کشور بابل آمده ام ، تا فریادم در سراسر دنیا طنین افکن شود» به مدت هزار سال ، فریاد او شنیده شد. در مصر او را« حواری مسیح» می نامیدند در چین به او« بودای روشنایی» می گفتند، ولی خیلی زود کینه ها بر ضد آیین او طغیان کرد و متعصبان ایران و روم کوشیدند تا آثار آیین او را نابود کنند .

چه چیزی در اعتقاد مانی آنقدر خطرناک بود که حتی از خاطره ها نیز می بایست محو شود؟ مانی کدام سدهای مقدس و تجاوز ناپذیر را تکان داده بود؟ کدام شریعتها و ممنوعیتها را زیر پا گذاشته و نادیده گرفته بود؟

از این آیین پرستش زیبایی ها امروز جزء کلمه« مانوی» چیزی باقی نمانده است و به ندرت از این کیمیا گر صلح که از سرزمین بین النهرین برخاسته و در عین حال نقاش، پزشک و پیامبر نیز بوده است، یادی می شود مردی که در قرن سوم میلادی افکاری نوین، عمیقا انسانی و در عین حال پر شهامت را عرضه کرد.

باغهای روشنایی که به منظور تجلیل از مانی و نقش تحسین بر انگیز شاپور اول ساسانی در گسترش آیین او نوشته شده است. معنای خاصی می یابد. در این دوران فریاد این مرد بیش از هر زمان دیگری می باید شنیده شود و چهره ی واقعیش پس از قرنهای طولانی آمیخته با دروغ و فراموشی از پرده بیرون آید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

باغ های روشنایی ؛ سرگذشت مانی

  • ناشر: قطره
  • کد کتاب: 103455 - 61/4
  • موجودی: در انبار
  • 230,000ریال
  • 189,000ریال

برچسب ها: امین معلوف, میترا معصومی, تاریخ ادیان, داستان های فرانسوی, مانی, مانوی, داستان های تاریخی, ادیان, تاریخ ادیان, تاریخ ادیان ایران, ارژنگ, کتاب باغ های روشنایی ؛ سرگذشت مانی