كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
باغ های اسلامی

باغ های اسلامی

نویسنده: آتیلیو پتروچیولی
مترجم: مجید راسخی
ناشر: روزنه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 374
اندازه کتاب: خشتی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

معماری ، طبیعت و مناظر

باغ‌های اسلامی در چند دهه اخیر توجه محققان و معماران و حتی مردم عادی مغرب زمین را به خود جلب کرده است. سبب این جذابیت انسجام و موزون بودن طرح این نوع باغ‌ها از یک سو ، و نوعی شرق شیفتگی در فرهنگ عام مردم اروپا از سوی دیگر است. محققان در رشته‌ها و دوره‌های گوناگون برآن‌اند که منشا باغ اسلامی ، باغ ایرانی (با الگوی چهار باغ) است و این الگو از طریق فرهنگ اسلامی در همه جهان اسلام رواج یافته است.

کتاب «باغ های اسلامی» نتیجه تازه‌ترین تلاش‌های محققان در شناسایی این نوع باغ است. نویسنده و گردآورنده کتاب "لوئیجی زنگری" مدرس معماری در دانشگاه فلورانس ایتالیاست و درباره معماری منظر و به خصوص باغ‌های اسلامی تحقیقات شایان توجهی داشته که نتایج آنها را در مقالات ، کتاب‌ها و همایش‌های متعدد عرضه کرده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

باغ های اسلامی

  • ناشر: روزنه
  • کد کتاب: 105366
  • موجودی: در انبار
  • 765,000ریال
  • 685,000ریال

برچسب ها: آتیلیو پتروچیولی, مجید راسخی, معماری, معماری اسلامی, هنر اسلامی, کتاب باغ های اسلامی