دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

باغ آلبالو

باغ آلبالو
درحال حاضر موجود نمی باشد
باغ آلبالو
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 23996
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

باغ آلبالو

نویسنده: آنتوان چخوف
مترجم: سیمین دانشور
ناشر: رواق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 110
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 2

کمیاب  - کیفیت : 

 

مروری بر کتاب

نمایشنامه در چهار پرده

نمایشنامه ی باغ آلبالو آخرین اثر جخوف است که در سال 1903 نوشته شده است و در ﮊانویه ی 1904 برای اولین بار در تئاتر هنر مسکو روی صحنه آمده است.

اشخاص این نمایش همان آدم هایی هستند که در زندگی روزمره با آنها روبرو می شویم. هیچ کدام نقش بر جسته ای ندارند نه مبارزه می کنند نه شکست می خورند و نه حتی از خود دفاع می کنند و نه به حل مشکلاتی که در برابرشان قرار دارند می پردازند. منتظر حادثه می نشینند و تقدیر می راندشان و تقدیرشان را با شکیبایی تحمل می کنند. گفتی نیروی اراده شان فلج شده است.

امپرسیونیسم چخوف در آخرین تحلیل نفی کننده ی زندگی نیست بلکه از امید به آینده سرشار است. در باغ آلبالو فروش باغ حکایت از وداع با گذشته دارد گذشته ای که رو به افول است و تبری که به کنده ی درختها می خورد تبری است که زندگی قدیم و اشرافیت رو به زوال را واﮊگون و دگرگون میسازد.

چخوف در نمایشنامه باغ آلبالو حوادث زندگی، و ویژگیهای شخصیتها را در ارتباط با باغ توصیف میکند، او به شخصیتهای اثر خود ویژگیهای هم مثبت و هم منفی میدهد. به تصویر کشیدن زندگی نسلهای مختلف با عقاید و دیدگاه های گوناگون در جریان حودث عادی زندگی در این نمایشنامه، از هنرمندی نویسنده ای سخن میگوید که در اوج بیماری و با علم به مرگ زودرس، توانست آخرین اثر جاودانه خود را در سال 1903 به دنیای ادبیات غنی روسیه و جهان هدیه کند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات