منو
سبد خرید

بازی های محلی استهبان

بازی های محلی استهبان
-30 %
بازی های محلی استهبان
  • موجودی: موجود
  • مدل: 105642 - 65/6
  • وزن: 0.30kg
105,000 ریال
150,000 ریال

بازی های محلی استهبان

نویسنده: محمدرضا آل ابراهیم
ناشر: سته بان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 112
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو؛ مزین به امضای نویسنده و نوشته ی تقدیمی


مروری بر کتاب

اُسُغون تو دس گُو بگیر و بدو
استخوان در دست گاو بگیر و بدو
تعداد بازیکنان: بیش از 7 نفر
محل بازی: کوچه
وسایل بازی: یک تکه استخوان
طریقه بازی:

ابتدا یکی از بازیکنان به نام استاد انتخاب می‌شود. بقیه بازیکنان همه در یک صف می‌ایستند و دست‌های خود را از پشت قلاب می‌کنند. هیچ کس حق ندارد پشت سر خود را نگاه کند. اگر چنین کند از دست استاد پشت گردنی می‌خورد و از بازی اخراج می‌شود. استاد پشت سر آن‌ها قدم زده و می‌گوید: «اُسخون تو دس گُو بگیر و بدو» واستخوان را یواشکی در دست یکی از بازیکنان می‌نهد.

بازیکن به محض دریافت استخوان پا به فرار می‌گذارد تا هم خود را به وعده‌گاه که ته کوچه است برساند و هم از لگد خوردن از سایر بازیکنان در امان بماند. چون همه بازیکنان گوش به زنگ می‌باشند تا ببینند استخوان در   دست چه کسی قرار می‌گیرد که او را با لگد بزنند.

اگر بچه ها توانستند به او برسند و لگدش بزنند بازی از سر نو شروع می‌شود. اما اگر بچه‌ها نتوانستند به او برسند و بازیکن خودش را به خط پایان رساند استاد برای هر یک از بازیکنان نامی انتخاب می‌کند. مثل مار،مارمولک، عقرب و... و با صدای بلند نام‌ها را اعلام می‌کند تا همه بشنوند. بازیکن برنده یکی از نام‌ها را انتخاب می‌کند. مثلاً مار را. مار موظف است او را بر کول خود سوار کند تا نزد بازیکنان بیاورد. که در این‌جا این بازیکن به مقام استادی می‌رسد و بازی از سر نو شروع می‌گردد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات