دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

بازی مهره ی شیشه ای

بازی مهره شیشه ای 

نویسنده: هرمان هسه
مترجم: محمد بقایی ماکان
ناشر: تهران - آلما
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 608
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

این کتاب جایزهٔ نوبل ادبیات را نصیب نویسنده کرد. نوشتن این کتاب در ۲۹ آوریل ۱۹۴۲ میلادی به پایان رسید اما به دلیل عقاید ضدفاشیستی هسه٬ نخسین بار سال ۱۹۴۳ در سوئیس انتشار یافت.

حوادث این رمان در قرن بیست و سوم میلادی می‌گذرد و هسه خواننده را با خود به سرزمین کمال مطلوب که به آن نام کاستالیا داده، می‌کشاند، سرزمینی که مشتاقان عالم معنا، دور از غوغای جهان در آن سکونت دارند؛ این سرزمین نمایشی از تلفیق فلسفه غرب با عرفان شرق، زیبایی با افسون، فرمول‌های دقیق علمی با ترنم موسیقی است.

سرگذشت قهرمان کتاب سرگذشتی است که هسه خود آرزوی آن را در سر می‌پروراند. نظر هسه آن است که بشر در هیچ مرحله‌ای از زندگی نباید عقب بماند و پیوسته باید در دایره‌ای جدید نفوذ کند، همچنان که در «بازی مهرهٔ شیشه‌ای» مهره‌ها باید پیوسته پیش بروند، زیرا سرشت توقف را نمی‌شناسند.

...طرح آزمایشی از زندگی استاد بازی ژوزف کنشت همراه با نوشته های کنشت که پس از مرگ او به دست آمده است
به ترجمه دست نوشت ژوزف کنشت:
چرا که به مفهوم خاص و برای اشخاص سبک مغز چیزهای غیر موجود می تواند به گونه ای آسانتر و بدون مسئولیت درالفاظ نموده شود تا چیزهای موجود، و برای تاریخ نگار به جد و وجدانی درست خلاف این امر صادق است.

جوایزی که این کتاب برنده شده است 

نوبل ادبیات

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات