منو
سبد خرید

بازیگران عصر طلایی

بازیگران عصر طلایی
درحال حاضر موجود نمی باشد
بازیگران عصر طلایی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 146980 - 68/2
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

بازیگران عصر طلایی 

نویسنده: ابراهیم خواجه نوری
ناشر: شرکت سهامی کتابهای جیبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 408
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1357  - دوره چاپ : 2

کمیاب  - کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب 

داور، تیمور تاش، آیرم، امیر طهماسبی، دشتی

خواجه نوری نخستین مجلدات از این مجموعه کتابهای پرخواننده را بعد از شهریور سال ۱۳۲۰ و با بهره‌گیری از فضای آزادی که در آن ایام پدید آمده بود، ارائه کرد. این کتابها از همان نخستین سالهای انتشار محبوب شدند و مورد استقبال طبقات مختلفی قرار گرفتند.

خواجه‌نوری در ارتباط با این مجموعه کتابها مدعی گردیده بود که قصد دارد در چارچوب آن به انتشار شرح حال کلیه کسانی بپردازد که در دوران رضاشاه مصدر شغل یا سمت مهمی بوده‌اند. در این راستا او موفق شد که بیوگرافی‌های کامل و خواندنی را از چند نفر از بازیگران «عصر طلایی» (کنایه از دوران سلطنت رضاشاه پهلوی)، منتشر سازد، اما سایر بیوگرافی‌ها همچنان نانوشته ماند.

افرادی که شرح حال‌های آنها در مجموعه بازیگران عصر طلایی توسط خواجه‌نوری نوشته شد، عبارت بودند از: محمدحسین آیرم، عبدالحسین تیمورتاش، امیرخسروی، طهماسبی، دبیراعظم بهرامی، سید حسن مدرس، علی‌اکبر داور، سپهبد امیراحمدی، علی سهیلی، علی دشتی، علی وکیلی.

خواجه نوری در زمان حیاتش موفق شد که این کتابها را که از بهترین منابع تاریخ معاصر ایران به شمار می‌آیند انتشار دهد، اما انتشار سایر مجلدات آن متوقف شد.

اما در میان مجموعه کتابهای بازیگران عصر طلایی، مهمتر از همه شرح حال‌ها، شرح حال «سربازیگر عصر طلائی» (رضاشاه) بود که طی دورانی که این کتابها منتشر می‌شد، در این زمینه آگهی‌های مکرر انتشار می‌یافت، اما کتاب مذکور، هیچ‌گاه به چاپ نرسید...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات