منو
سبد خرید

بازیگران

بازیگران
بازیگران
  • موجودی: موجود
  • مدل: 110256 - 74/2
  • وزن: 0.51kg
350,000 ریال

بازیگران

نویسنده: گراهام گرین
مترجم: علیرضا طاهری عراقی
ناشر: شباویز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 505
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1364 - دوره چاپ: 1

کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب

آن چه می خوانید گوشه ای از زندگی انسانها به زبانی ساده و بی پروا، با همه ی پوچی و پلشتی آن، که چهره واقعی و گرفتار خوره ی مسری آن حتی زیر صورتک زیبا به خوبی نمایان است. آقای براون: او روای داستان و صاحب هتلی به نام تریانون در پایتخت هاییتیپرتو پرنس است. آقا و خانم اسمیت: آقای اسمیت در سال ۱۹۴۸ نامزد انتخابات ریاست جمهوری بوده‌است. او و همسرش خانم اسمیت در آرزوی راه انداختن یک مرکز گیاهخواری به هاییتی سفر می‌کنند. سرگرد جونز: از مسافران کشتی مده آ که قصد سفر به هاییتی دارد. مارتا پیندا: معشوقهٔ آقای براون و همسر سفیر اروگوئه در هاییتی (لوییس پیندا) است.

کشتی مده آ با مسافرانش به سوی جهنمی که پیش از این بهشتی بود؛ پیش می‌رود. آقا و خانم اسمیت یک زن و شوهر خیالباف و با حسن نیت آمریکایی آمده‌اند، در کشور قحطی زدهٔ هائیتی، یک مرکز گیاهخواری راه بیندازند. آن‌ها بر این باورند که گیاهخواری درمان درد خشونت و بیداد آدمیزاد است؛ ولی به قول راوی داستان این کار تحصیل حاصل است، چون در این مملکت بینوا اکثر مردم گوشتی نصیبشان نمی‌شود که بخورند.

با این همه خشونت در بالاترین حد خویش است. براون، که صاحب هتلی در این کشور بی مسافر است، حال که خریداری برای هتلش نیافته‌است به کشور ترس و نومیدی بازمی‌گردد تا دستکم محبوبه اش را از دست ندهد و اما جونز، آیا سرگرد ارتش است یا این عنوان را به قصد تلبیس و تزویر به خود بسته‌است؟ براون که به او شک برده بود، می‌توانست با او سرگرم بماند، اگر یکی از ترفندهای جونز پای خود براون را هم به ماجرا نمی‌کشانید.

اسمیت، براون و جونز محورهای این مضحکهٔ شورانگیز و گهگاه خونین هستند، مضحکه‌ای که گراهام گرین در صحنهٔ هائیتی در این نمایش خون جایی که مرگ در مراسم آیینی می‌رقصد با شگردهای سینمایی و شیوه‌های گزارش‌نویسی که در آثارش ورز و پختگی یافته روایت می‌کند و نقش بازانش را در فضایی از جد و طنز که ویژهٔ اوست به حرکت درمی‌آورد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات