منو
سبد خرید

بازیابی روشنگری

بازیابی روشنگری
درحال حاضر موجود نمی باشد
بازیابی روشنگری
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 111632 - 4/4
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 37
0 ریال

بازیابی روشنگری

نویسنده: استفن اریک برونر
مترجمحسن مرتضوی
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 288
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

این کتاب ارائه‌دهنده‌ی تفسیری از روشنگری‌ست که طی آن نیاز به حساسیت جهان‌میهنی را به جای حساسیت ناسیونالیستی برجسته می‌کند؛ بر دغدغه‌ی عدالت اجتماعی برای استثمار‌شوندگان و محرومان تاکید می‌ورزد و بر مدارا و اعمال آزادی‌های مدنی نه تنها برای خودی‌ها بل‌که برای کسانی که به نحو متفاوتی می‌اندیشند پای می‌فشرد. روشنگری درباره‌ی گرفتاری‌های کشورها و جوامع نیست بل‌که درباره‌ی افرادی‌ست که بی‌تاب و بی‌قرار از قید و بندهای تحمیلی بر آزادی آن‌هاست.

«بازیابی روشنگری» تفسیری را از روشنگری ارائه می‌کند که شاید هم ایران و هم ایالات متحد از آن سود ببرند. این کتاب نیاز به حساسیت جهان‌میهنی را به‌جای حساسیت ناسیونالیستی برجسته می‌کند؛ بر دغدغه‌ی عدالت اجتماعی برای استثمارشوندگان و محرومان تأکید می‌ورزد و بر مدارا و اعمال آزادی‌های مدنی نه تنها برای خودی‌ها بلکه برای کسانی که به‌نحو متفاوتی می‌اندیشند پای می‌فشرد.

روشنگری درباره‌ی افرادی است که بی‌تاب و بی‌قرار از قیدوبندهایی هستند که بر آزادی آن‌ها تحمیل می‌شود. به این ترتیب، برنامه‌ی آن محدود کردن اعمال خودسرانه‌ی قدرت توسط همه‌ی نهادها، دولت، شرکت‌ها و کلیساست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات