کتاب بازیابی روشنگری ؛ به سوی تعهدی رادیکال فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب جامعه شناسی ، تاریخ اجتماعی انتشارات چشمه

بازیابی روشنگری ؛ به سوی تعهدی رادیکال

نویسنده: استفن اریک برونر
مترجمحسن مرتضوی
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 288
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب 

اين کتاب ارائه‌دهنده‌ي تفسيري از روشنگري‌ست که طي آن نياز به حساسيت جهان‌ميهني را به جاي حساسيت ناسيوناليستي برجسته مي‌کند؛ بر دغدغه‌ي عدالت اجتماعي براي استثمار‌شوندگان و محرومان تاکيد مي‌ورزد و بر مدارا و اعمال آزادي‌هاي مدني نه تنها براي خودي‌ها بل‌که براي کساني که به نحو متفاوتي مي‌انديشند پاي مي‌فشرد. روشنگري درباره‌ي گرفتاري‌هاي کشورها و جوامع نيست بل‌که درباره‌ي افرادي‌ست که بي‌تاب و بي‌قرار از قيد و بندهاي تحميلي بر آزادي آن‌هاست.

«بازیابی روشنگری» تفسیری را از روشنگری ارائه می‌کند که شاید هم ایران و هم ایالات متحد از آن سود ببرند. این کتاب نیاز به حساسیت جهان‌میهنی را به‌جای حساسیت ناسیونالیستی برجسته می‌کند؛ بر دغدغه‌ی عدالت اجتماعی برای استثمارشوندگان و محرومان تأکید می‌ورزد و بر مدارا و اعمال آزادی‌های مدنی نه تنها برای خودی‌ها بلکه برای کسانی که به‌نحو متفاوتی می‌اندیشند پای می‌فشرد.

روشنگری درباره‌ی افرادی است که بی‌تاب و بی‌قرار از قیدوبندهایی هستند که بر آزادی آن‌ها تحمیل می‌شود. به این ترتیب، برنامه‌ی آن محدود کردن اعمال خودسرانه‌ی قدرت توسط همه‌ی نهادها، دولت، شرکت‌ها و کلیساست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بازیابی روشنگری ؛ به سوی تعهدی رادیکال

  • ناشر: چشمه
  • کد کتاب: 94828 - 4/5
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال
  • 5 یا بیشتر 120,000ریال

برچسب ها: استفن اریک برونر, حسن مرتضوی, روشنگری, جامعه شناسی سیاسی, جامعه شناسی فرهنگی, تاریخ اجتماعی, خرد جمعی, جهان وطنی, کتاب بازیابی روشنگری ؛ به سوی تعهدی رادیکال