منو
سبد خرید

بازسازی اطلاعات در کشورهای مدل

بازسازی اطلاعات در کشورهای مدل
درحال حاضر موجود نمی باشد
بازسازی اطلاعات در کشورهای مدل
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 123599 - 202/3
  • وزن: 0.90kg
0 ریال

بازسازی اطلاعات در کشورهای مدل

نویسنده: گروه نویسندگان
ناشر: دانشکده اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 486
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مدلسازی مفهومی اطلاعات، یکی از فنون تجزیه و تحلیل و تشریح اطلاعات مورد نیاز کاربران سیستم است. در تجزیه و تحلیل اطلاعات باید ذهن خود را بر شناخت مفهومی اطلاعات متمرکز ساخت. در تشریح ماهیت اطلاعات باید از جملات موجز، دقیق و خوانا استفاده کرد.

از آنجایی که تشریح اطلاعات، راهنمای طراحی پایگاه اطلاعاتی بشمار می‌آید باید برای کاربران، برنامه نویسان و سایر متخصصان فنی خوانا باشد.

زیرا راهنمای طراحی پایگاه اطلاعاتی بشمار می‌آید. از آنجایی که هر سیستم کاربران متعددی دارد و آنان نیز از داده و بازداده‌های گوناگون استفاده می‌کنند و همچنین تحلیلگر معمولاً با سیستم آشنا نیست و ضمن تجزیه و تحلیل و تشریح با آن آشنا می‌شود تشریح اطلاعات برای سیستم دشوار است.

در کتاب پیش رو که در قالب مجموع مقالات به رشته تحریر در آمده است، موضوع تحول در سازمان های اطلاعاتی با تمرکز بر روی نظارت و کنترل بر سازمان های اطلاعاتی با توجه به دو موضوع مهم پیش گفته یعنی پنهان کاری و شفافیت در دستور کار پژوهشی قرار گرفته است، تا از یک سو هنگام اجرای بازسازی، کارآمدی سازمان های اطلاعاتی حفظ شده و از سوی دیگر مردم سالاری، قربانی قدرت در اختیار سازمان های اطلاعاتی نگردد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات