كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
بازرگانی دریائی ساسانیان

بازرگانی دریائی ساسانیان

نویسنده: دیوید وایت هاوس 
مترجم : گیو آقاسی
ناشر: کتیبه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 82
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1352 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : درحد نو 

 

مروری بر کتاب 

مصور  نقشه

بر اساس کشفیات باستان‌شناسی زادگاه انسان اولیه شرق و شاخ آفریقا بوده است یک گروه از این انسان‌ها که در سواحل دریای سرخ و دریای پارس تمدنی ایجاد نمودند با تغییر آب و هوا به شمال مهاجرت، ولی در هزاره‌های بعد با آغاز عصر یخبندان بسوی جنوب مهاجرت نمودند که آنها را آریایی می‌‌گویند. پارسها یکی از سه شاخه اصلی قوم آریا هستند که حدود ۳ هزار سال پیش از میلاد، از شمال دریای خزر بسوی فلات ایران مهاجرت نموده‌ و گروهی که در خراسان و افغانستان امروزی ساکن شدند به پارتها و آریانها معروف شدند.

یک گروه نیز در شمال غربی فلات ایران ساکن شدند که به آنها ماد یا مدیا می‌‌گفتند گروه سوم که به اسب سواری و چابک سواری شهرت داشتند در ناحیه جنوب و سواحل خلیج فارس و جنوب کوههای زاگرس سکونت گزیدند و به پارسها ( اسب سواران ) شهرت یافتند این قبیله بزرگ آریایی پادشاهی قدرتمندی در جنوب ایران ایجاد کرد که بدلیل دسترسی به آبهای آزاد شهرت جهانی یافتند و نام آنها بر تمام ایران گذارده شد.

اگرچه آثاری از تمدن‌های مربوط به۷ تا ۱۰ هزار سال در بسیاری نقاط ایران کشف شده است ولی هنوز زوایای پنهان بیشتر از ۱۰ هزار سال تاریخ گم شده ساکنان فلات ایران ناپیدا است و تنها برای کمتر از سه هزار سال تاریخ مدون ایران، داده‌ها و نوشته‌های با ارزشی در منابع یونانی، رومی، عربی، و سنگ نوشته‌ها و لوحه‌های پارسی وجود دارد. وقتی دریانوردان یونانی در هزاره اول قبل از میلاد وارد سواحل خلیج فارس شدند همه جا با کشتی‌ها و دریانوردانی روبرو شدند که به پارس شهرت داشتند، در نتیجه آنها نه تنها دریای پارس را پرسیا خواندند بلکه نام پارس را به کل فلات ایران اطلاق کردند. ۱یادداشت حاضر سه هزار سال دریانوردی ایرانیان را می‌کاود.

فـرهـنـگ فـنی و مهندسی ایرانیان از دیدگاه دریانوردی و کشتی‌سازی بسیار غنی و پربار است. آب‌های دریای پارس، دریای عمان، و اقیانوس هند، همچنین رودخانه‌های جنوب غربی ایران، از دیرباز پهنه دریانوردی و دریاپویی ایرانیان بوده است. در شاهنامه فردوسی، چندین بار، از کشتی‌سازی و کشتی‌رانی ایرانیان، سخن رانده شده است. قدمت و پیشینه این رشته از دانش و فن مهندسی ایرانیان را از سروده‌های فردوسی می‌توان دریافت. فردوسی از جمشید، پادشاه پیشدادی، به عنوان نخستین انسانی که هنر غواصی و صنعت کشتی‌سازی و دریانوردی را به دیگران آموخت، نام برده است. می‌توان دریافت که دانشمندان ایرانی در دوره تابندگی نژاد آریا که در شاهنامه فردوسی به نام دوره پادشاهی جمشید نام برده شده است، موفق به اختراع کشتی و فنون دریانوردی و دریاپویی شده‌اند.

پهنه های وسیع خلیج فارس و دریای عمان اقیانوس هند دریای خزر و نیز رودخانه های واقع در جنوب غربی ایران از دیرباز شاهد دریانوردی مردمان گوناگون بوده است. با وجود خطرهای فراوان دریا اما این عامل باعث نشد تا بشر کنجکاو از آن دوری کند ایرانیان چون سایر اقوام خاسته یا ناخواسته روی به دریا و دریانوردی آوردند و ابداعات و ابتکارات بسیاری در دریانوردی بوجود آوردند که بعد ها سایر ملل نیز از آن ابداعات سود بردند. در شاهنامه فردوسی از کشتی رانی و دریانوردی ایرانیان به کرات سخن رانده شده است و قدمت این فن را می توان در اشعار فردوسی یافت.

فردوسی از جمشید پادشاه پیشدادی بعنوان اولین انسانی که هنر غواصی و صنعت کشتی سازی و دریانوردی را به دیگران آموخته نام برده است. دریانوردی در آبهای ایران از زمان فنیقیان ایلامیان و دوران های هخامنشی، اشکانی، ساسانی و دوره اسلامی انجام می شده است. و جالب اینکه با توجه به این سوابق ما در کتاب های تاریخی می خوانیم که ایرانیان علاقه ای به دریا و دریانوردی نداشته اند!

دریانوردی در دوره اشکانیان و ساسانیان ؛ شواهد نشان میدهد دریانوردی نظامی و تجاری در خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند پس از دوره هخامنشی در زمان اشکانیان نیز وجود داشته و در دوران ساسانیان گسترش زیادی یافته بود. پادشاهان ساسانی که از اهمیت نظامی و تجاری راه های آبی خلیج فارس آگاه بودند کوشش داشتند در مرحله اول به این آبها و مناطق اطراف آنها تسلط پیدا کنند و سپس از این راه های دریای استفاده بازرگانی نمایند. این نگرش ویژه موجب گشت که پس از مدتی ناوگان ایرانیان عهد ساسانی از جمله قویترین نیروی نظامی سواحل خلیج فارس و دریای عمان و اقیانوس هند بشمار آید.

اردشیر اول بنیان گذار سلسله ساسانی در سده سوم میلادی در ایجاد برتری و نیرو یابی در خلیج فارس و راه های آبی عمان و هند کوشش زیادی کرد و شهرهایی نیز در جنوب و جنوب غربی در سواحل خلیج فارس احداث کرد از جمله آنها گور اردشیر، گذران اردشیر، وهشت اردشیر، رام اردشیر و نیز کلنی هایی در آنسوی خلیج فارس بوجود آورد که با تن اردشیر یکی از آنها بوده است .

در زمان شاهپور دوم سده چهارم میلادی، که وی نیز مانند دیگر پادشاهان ساسانی به اهمیت نظامی خلیج فارس آگاه بود، اقوام عرب غالبا از سوی دریا به سواحل و شهرها حمله می کردند و گفته شده که شاهپور بنا به اهمیت قضیه اغلب خود فرماندهی قوای نظامی دریایی را در سرکوبی این متجاوزان بعهده می گرفت. از جمله بنادر عمده ای که در زمان ساسانیان رونق و اهمیت فراوان یافت بندر سیراف بوده است. در سیراف ساسانیان استحکامات نظامی متعدد ساخته بودند و در آن زمان این بندر از دیدگاه بازرگانی و نظامی جزو بنادر مهم با شهرت جهانی به شمار می رفته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بازرگانی دریائی ساسانیان

  • ناشر: کتیبه
  • کد کتاب: 109719 - 112/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: دیوید وایت هاوس, گیو آقاسی, تاریخ ایران باستان, ساسانیان, تاریخ پادشاهی ایران, دریانوردی در ایران باستان, تاریخ ساسانیان, کتاب های نایاب, کتاب بازرگانی دریائی ساسانیان