منو
سبد خرید

بازتابهای نور

بازتابهای نور
موجود نمی باشد
بازتابهای نور
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 94747 - 68/4
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 28

بازتابهای نور

نویسنده: شاکتی گواین
مترجم: گیتی خوشدل
ناشر: گفتار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 379
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 3

کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب 

مجله تایمز، شاکتی گواین را پیشتاز ممتاز خوانده است . زیرا فنون کهن و مرموز را به شکلی ساده و قابل فهم ، به زبان مردم امروز بیان کرده است . پیروانش تحول خود را مدیون کتاب راه تحول او می دانند . هرچند که خودش تحول خویش را با نگارش کتاب تجسم خلاق آغاز کرد که اکنون یک کلاسیک محسوب می شود . 

شاکتی گواین همواره به دلیل توجه ویژه اش به « شهود » خاطر نشان کرده است که کتابش بازتابهای نور را بسیار سودمند وابزاری لازم برای رشد می داند .

اینکه روزانه سوژه‌ای برای مراقبه داشته باشید نعمت بزرگی است. هم احساس تکراری بودن و خستگی ناشی از آن را از بین می‌برد و هم فرصتی است تا بر موضوعات و عبارات متنوعی متمرکز شوید، چه‌بسا مراقبه‌ای برای فردی لذت‌بخش، برای فرد دیگر خنثی و برای نفر سوم ملال‌انگیز باشد. در سری مقالات مراقبه روزانه برای زندگی پیام‌های روزانه کتاب «بازتاب‌های نور» نوشته خانم شاکتی گواین ۶۷ساله نویسنده کتاب کلاسیک و بی­ نظیر «تجسم خلاق» را به شکل روزانه منتشر می‌کنیم، تا شما هر روز خوراکی برای روح و روان خود داشته باشید.

در نخستین گام بهتر است متن ارائه‌شده را چند بار با دقت و تعمق مطالعه کنید و در هر جمله عمیق شوید تا معنی آن کاملاً در شما جاافتاده گردد.

در گام دوم عبارت تأکیدی را نیز با دقت خوانده و حفظ کنید.

در گام سوم بدن را از هر راهی که بلدید به حالت وانهاده و آرام درآورید. راحت‌ترین راه برای تن آرامی (Relaxation) این است که در حالت راحتی قرار بگیرید، چشم‌ها را ببندید، چند نفس عمیق بکشید و به‌یک‌باره کل عضلات بدن را منقبض نمایید. چند ثانیه در حل انقباض بمانید و سپس به‌یک‌باره تمام عضلات را رها کنید و به حس آرامش ایجاد شده تمرکز کنید.

اگر چنین کنید در عرض ۳۰ ثانیه به وانهادگی نسبی که مناسب استفاده برای تلقین به نفس و استفاده از عبارات تأکیدی است می‌رسید.

در گام چهارم در حالی که چشم‌ها را بسته نگه داشته‌اید، عبارت تأکیدی را تکرار کنید. می‌تواند به تعداد هفت، ده، ۲۰ یا حتی تا ۴۰ بار آن را تکرار کنید. سپس چند نفس عمیق کشیده و چشم‌ها را باز کنید. می‌توانید در حین تکرار آن را در ذهنتان بنویسید. 

این تمرین که در مجموع کمتر از ۵ دقیقه زمان می‌گیرد بسیار قدرتمند بوده و در کمترین زمان بهترین بازدهی را خواهد داشت. تجربیاتتان را در دفتر مخصوصی بنویسید. با گذشت زمان و با کسب تجارب بیشتر، می‌توانید کیفیت اجرای تمرین را تا حدودی تغییر دهید.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب