كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
بازاریابی الکترونیکی در صنعت گردشگری

بازاریابی الکترونیکی در صنعت گردشگری

نویسنده: رسول محمدعلی پور - مصطفی حاجی امینی
ناشر: دفتر پژوهشهای فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 94
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

از مفاهیم تا کاربردها

تجارت الکترونیکی (از دیدگاه خدماتی)، ابزاری است که از خواسته‌های دولت‌ها، شرکت‌ها، مصرف‌کنندگان و مدیریت در جهت کاهش هزینه‌های ارائه خدمات در راستای بهبود کیفیت محصولات و خدمات و افزایش سرعت تحویل خدمات پشتیبانی می‌کند. در صورتی که بخواهیم بدانیم آیا گردشگری، آمادگی ورود در عرصه تجارت الکترونیکی را داشته است یا خیر، می‌توان از برخی نظرات در این زمینه سود برد.

سه روش تحت عنوان آزمون خرید الکترونیکی وجود دارد:

1. مشخصات محصول: میزان وابستگی انتخاب محصول به حواس پنج‌گانه انسان.
2. آشنایی و اطمینان مشتری به محصول: محصولاتی را که مشتریان از قبل با آن آشنا بوده و نسبت به آن اطمینان دارند،‌ راحت‌تر خریداری می‌کنند.
3. ویژگی‌های مشتری: بسیاری از مشتریان ممکن است به دلایل مختلف خرید الکترونیکی را نپذیرند

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بازاریابی الکترونیکی در صنعت گردشگری

  • 100,000ریال

برچسب ها: رسول محمدعلی پور, مصطفی حاجی امینی, فن آوری اطلاعات, بازاریابی الکترونیک, تجارت الکترونیک, توریسم, گردشگری, صنعت توریسم, آثار باستانی ایران, مدیریت اقتصادی, اقتصاد گردشگری, مدیریت گردشگری, کتاب