منو
سبد خرید

بازارهای ایران

بازارهای ایران
بازارهای ایران
  • موجودی: موجود
  • مدل: 146028 - 74/2
  • وزن: 1.00kg
2,200,000 ریال

بازارهای ایرانی

نویسنده: کامران عدل
ناشر: مولف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 170
اندازه کتاب: خشتی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو ؛ نوشته تقدیمی دارد

 

مروری بر کتاب

تمام گلاسه

134 تصویر رنگی

عکس های این مجموعه از پیوستگی موضوعی برخوردارند و اوضاع اجتماعی، حرفه ای ، اقتصادی،مذهبی و … بازار را مورد بررسی قرار می دهند. عکسها هر کدام دارای روایتی هستند که پای آنها درج شده.روایت هرعکس مکمل روایت عکس قبلی است . از این رو برای درک بهتر موضوع لازم است که عکس ها به ترتیب از اول ملاحظه شوند...

کامران عدل در سال ۱۳۲۰ در تهران به دنیا آمد. در ایران و فرانسه تحصیل کرد و مدرک ایم مقطع تحصیلی را از هنرستان عکاسی پاریس دریافت کرد. عدل، فعالیت حرفه‌ای خود را با کار در یک لابراتوار چاپ عکس‌های بزرگ آغاز کرد. پس از آن، به مدت سی ماه در کارگاه عکاسی “ژاک روشون” (Jack Rouchon) که یکی از معتبرترین مؤسسه‌های عکاسی مد پاریس بود، به کار پرداخت اما یکنواختی این حرفه که در نظر اول بسیار گیرا و جذاب به نظر می‌رسید، روحیه جست و جوگر او را ارضاء نمی‌کرد.

در سال 1347 به دعوت سازمان تلویزیون ملی ایران که به تازگی تأسیس شده بود، به ایران آمد و حدود شش سال با این سازمان همکاری کرد. هم زمان، در مدرسه عالی تلویزیون که در همان دوران پایه گذاری شده بود، به تدریس عکاسی پرداخت. در سال 1353 از کار تلویزیون کناره گرفت و عکاسی را به صورت مستقل ادامه داد. در این دوره، عمده کارهای وی را عکاسی از اشیاء موزه‌ها و عکسبرداری برای کتاب های مختلف تشکیل می‌داد.

نمونه آثارعکس‌های پروژه کتاب تهران که به پیشنهاد “برنارد هورکاد” در سال 1364 شروع شد و به مدت چهار سال ادامه یافت، از جمله کارهای عدل است.این عکسبرداری برای تهیه کتابی درباره دویستمین سال پایتختی تهران انجام شد که حدود شش هزار اسلاید را دربرمی‌گیرد و درباره تاریخ، جغرافی، جامعه‌شناسی و مسائل متفرقه تهران است.

علاوه بر این، کتاب‌های تصویری” آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند”،”اجرای نقش در کاشیکاری ایران”، “بازارهای ایرانی”، “خط بنایی”، “سفارت ایتالیا در تهران”، “گذری به چهار محال و بختیاری”، “یاد باد،آن روزگاران یاد باد” (معماری شیراز) در کارنامه فعالیت‌های این هنرمند ثبت شده اند. از کامران عدل و نگاه عکاسانه او بیشتر بر اساس تجربه های ثبت شده به عنوان عکاس معماری یاد می شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات