كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
بار هستی

بار هستی

نویسنده: میلان کوندرا
مترجم: پرویز همایون پور
ناشر: گفتار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 336
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 3

کیفیت : صفحات نو ؛ لبه عطف کتاب چسب خوردگی دارد

مروری بر کتاب 

بار هستی آخرین اثر میلان کوندرا، نویسنده چک، تفکر و کاوش درباره زندگی انسان و فاجعه تنهایی او در جهان است ... چگونه بار هستی را به دوش می کشیم؟ آیا« سنگینی» بارهول انگیز و« سبکی » آن دلپذیر است؟...برداشت فلسفی و زبان نافذ کتاب، از همان آغاز خواننده را با مسائل بنیادی هستی بشر رو برو می کند و به تفکر وا می دارد...اگر چه شخصیت های کتاب واقعی نیستند ، از انسان های واقعی ، بهتر درک و احساس می شوند.

کوندرا در توصیف قهر مانان خود می نویسد:
« شخصیت های رمانی که نوشته ام ، امکانات خود من هستند که تحقق نیافته اند . بدین سبب تمام آنان را هم دوست دارم و هم هراسانم می کنند آنان هر کدام از مرزی گذر کرده اند که من فقط آن را دور زده ام . آنچه مرا مجذوب می کند ، مرزی است که از آن گذشته ام مرزی که فراسوی آن خویشتن من وجود ندارد.

کلودروا نویسنده مشهور فرانسوی، رمان کوندرا را « کتابی عظیم» توصیف می کند که چشم به آینده بشر دارد و می نویسد :
« در بهشت رمان نویسان بزرگ، هنری جیمز- با اندکی حسادت - رمان همکار چک را ورق می زند و سر را به علامت تائید تکان می دهد.

این کتاب که در سال ۱۹۶۸ در پراگ در دورهٔ زمانی موسوم به بهار پراگ می‌گذرد و با مفاهیم فلسفی فراوانی سر و کار دارد. کتاب به شرحی از وضعیت زندگی هنرمندان و روشنفکران چکسلواکی پس از بهار پراگ، یعنی پس از حملهٔ اتحاد شوروی به چکسلواکی، می‌ پردازد. شخصیت اصلی کتاب توما نام دارد. توما که جراحی معروف است، انتقادات فراوانی به کمونیست‌ های چک دارد و این موجب می‌ شود که او شغل‌ خود را از دست بدهد. در ادامه توما با ترزا آشنا می شود و پس از مدتی با او ازدواج می کند اما…

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بار هستی

  • ناشر: گفتار
  • کد کتاب: 116446 - 112/6
  • موجودی: در انبار
  • 500,000ریال
  • 410,000ریال

برچسب ها: میلان کوندرا, پرویز همایون پور, داستان های چک, داستان های کلاسیک, داستان های فرانسوی, کتاب بار هستی