کتاب بار سنگین زنان شاغل ؛ راهنمای زنان شاغل برای دستیابی به یک زندگی به دور از فشار روحی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب عمومی انتشارات البرز

بار سنگین زنان شاغل

نویسنده: شرلی اسلون فیدر
مترجم: مینا اعظامی
ناشر: البرز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 260
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : درحد نو


مروری بر کتاب 

 راهنمای زنان شاغل برای دستیابی به یک زندگی به دور از فشار روحی

زنان شاغل عموما برنامه ریزی بهتری دارند و بهتر می توانند جوانب مختلف زندگی خودشان و همسرشان را مدیریت کنند. البته از طرفی هم بار مضاعفی بر دوش آنان است.

با توجه به اینکه وضعیت اقتصادی ایجاب می کند که خانم ها حتما شغل و درآمدی داشته باشند، روی سلامت آنها تاثیر گذار است و نباید طوری باشد که این موضوع به یک بار سنگین تبدیل شود.

استرس از بازتاب‌های طبیعی بدن در مواجهه با خطر است و برخلاف عقیده عموم که آن را واکنش غیرطبیعی تلقی کرده و با عکس‌العمل‌های عصبی هم‌معنی می‌دانند، استرس یک واکنش عادی است.

در شرایط استرس‌زا، متابولیسم بدن به محض مواجه شدن با خطر، آماده مبارزه می‌شود و با آزاد شدن آدرنالین و هورمون‌های دیگر، اکسیژن‌رسانی کرده و باعث افزایش توانایی شخص و واکنش آنی او می‌شود.

زنان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اغلب زنان فشار مسئولیت‌های سنگینی را در خانواده، کارهای روزمره و شغل خود متحمل می‌شوند و با این استرس تا مرز فرسودگی پیش می‌روند.

تحقیقات نیز حاکی از آن است که زنان نسبت به چهار دهه قبل، مسئولیت‌های پیچیده‌تری را بر عهده دارند. آنان فعالیت‌های درآمدزا را جایگزین کارهای خانه کرده‌اند، ولی این به آن معنا نیست که کار در خانه را کنار گذاشته‌اند. در واقع فهرست کارهایی را که باید در طول روز انجام دهند، طولانی‌تر شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بار سنگین زنان شاغل ؛ راهنمای زنان شاغل برای دستیابی به یک زندگی به دور از فشار روحی

  • ناشر: البرز
  • کد کتاب: 66096 - 18/4
  • موجودی: در انبار
  • 130,000ریال
  • 95,000ریال

برچسب ها: شرلی اسلون فیدر, مینا اعظامی, روانشناسی اجتماعی, روانشناسی زنان, جامعه شناسی زنان, روانشناسی اضطراب, استرس, کتاب بار سنگین زنان شاغل