کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
باد هر جا بخواهد می وزد ؛ اندیشه ها و فیلمهای روبر برسون

باد هر جا بخواهد می وزد ؛ اندیشه ها و فیلمهای روبر برسون

نویسنده: بابک احمدی
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 287
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 5 

 

مروری بر کتاب 
 

در این کتاب، اندیشه‌ها، شخصیت و فیلم‌های روبر برسون، فیلم‌ساز فرانسوی نقد و بررسی می‌شود .در مقدمه کتاب آمده است : روبر برسون در 1901در برومون لاموت در میان خانواده‌ای مرفه به دنیا آمد .وی در سال 1943، نخستین فیلم بلندش، "فرشته‌های گناه "را ساخت .درست چهل سال بعد، واپسین کارش "پول"، به نمایش درآمد .

حاصل این 4دهه کار او، فقط سیزده فیلم بود .(که در مجموع 19ساعت و بیست و پنج دقیقه به طول می‌انجامد)، و گزین گویه‌هایی که در جریان فعالیت هنری و اندیشیدن مدام به جنبه‌های گوناگون کارش، فراهم آمده بودند .

برسون در برابر سینمای استوار به صنعت فرهنگ، و پسند بازار، از سینماتوگراف دفاع کرد که آن را هنری ناب و مستقل از دیگر هنرها خواند ...فیلم‌هایش گونه‌ای منش ابتدایی و شگفت‌آور دارند ;خشن، ساده و مرموزند، سادگی آثار برسون با بینش باطنی او هماهنگ است . زندگی نامه، سه نمونه از فیلم‌ها و کتاب‌نامه پیوست‌های این کتاب هستند .در پایان کتاب، تصاویری از صحنه‌های برخی از فیلم‌های برسون به چاپ رسیده است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

باد هر جا بخواهد می وزد ؛ اندیشه ها و فیلمهای روبر برسون

  • ناشر: نشر مرکز
  • کد کتاب: 73372 - 92/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: روبر برسون, بابک احمدی, سینما, فیلمنامه, نقد فیلم, جامعه شناسی هنر, فلسفه سینما, فلسفه هنر, کتاب باد هر جا بخواهد می وزد ؛ اندیشه ها و فیلمهای روبر برسون