منو
سبد خرید

باد شرق و باد غرب

باد شرق و باد غرب
درحال حاضر موجود نمی باشد
باد شرق و باد غرب
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 128071 - 114/3
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 47
0 ریال

باد شرق و باد غرب

نویسنده: پرل باک
مترجم: فرحناز خمسه‌ای
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 263
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

پرل باک در این کتاب نبرد میان چین کهن و چین جوان آن روزی را به درون خانواده کهنسالی برده که در آن وابستگی به سنت‌‌ها، آیین‌های نیاکان و اقتدار پدر و مادر هنوز هیچ خدشه‌ای ندیده است و گزافه نیست اگر بگوییم همان روح فرهنگی که دیوار چین را ساخته در این خانواده نیز حفظ شده است.

در اینجا خانواده به عنوان یک یاخته یا کوچکترین نهاد اجتماعی، به گونه‌ای نمادین امتناع عزیزی از آنچه را که سنت به آن بیگانه است منعکس می‌سازد. منقدین، سبک نوشته‌های پرل باک را با نثر کتاب مقدس قیاس کرده‌اند، این از آن‌روست که با سبک چینی چیز می‌نویسد و نوع پرورش و خوی آرام و عمیق آزرمگین چینی‌‌ها بر سبک نگارش او اثر گذارده است...

پرل سید نستریکر باک ؛ نویسنده و بیوگرافی نویس بزرگ آمریکایی در ۲۶ ژوئن ۱۸۹۲ در یکی از شهرهای غربی ایالت ویرجینیا متولد گردید. پدر و مادر وی از مبلغین مذهبی و از کاتولیک های متعصب بودند که برای تبلیغ دین مسیح به کشورهای دور افتاده سفر می کردند. پرل هنوز یک ساله نشده بود که به اتفاق پدر و مادرش به کشور باستانی چین مسافرت نمود و پرل کوچک زبان چینی را پیش از زبان انگلیسی فرا گرفت.

وی ضمن آشنایی با این زبان به ادبیات غنی و درخشان کشور آسمانی چین دست یافت و به وسیله دایه اش از دانش عوام و فرهنگ توده ها، توشه ای فراوان برگرفت. مادر پرل نیز زنی فوق العاده بود، او با ادبیات کلاسیک اروپا آشنا بود، گاهی نقاشی می کرد و قدرت فراوانی در استنباط و احساس آثار هنری داشت ؛ در حقیقت اولین و بزرگترین آموزگار پرل، مادرش بود و هم او بود که روح زیبایی شناسی را در فرزند خود تقویت نمود و چند سال بعد نیز اولین مشوق فرزندش در نویسندگی شد.

پرل دو سال در مدرسه ی آمریکایی در پاریس تحصیل کرد و در هفده سالگی به آمریکا مراجعت نمود، با این که طرز تربیت و نحوه تحصیل وی با سایر هم شاگردانش تفاوت داشت، ظرف سه سال دوره ی کالج «راندلف میکن» را به پایان رسانید. «باک» در سال ۱۹۱۲ به کشور چین یعنی وطن دوم خود مراجعت کرد و در آنجا در طی یک ماجرای عشقی پر شور با یکی از همکارانش ازدواج کرد، در همین دوران در دانشگاه «نانکینگ» نام نوشت و بعد به دعوت دانشگاه «چونگ یانگ» به تدریس ادبیات انگلیسی پرداخت و در این دوران چند مقاله برای یکی از مجلات معروف چین نوشت که بسیار مورد توجه قرار گرفت.در سال ۱۹۲۵ مجدداً به آمریکا مراجعت نمود و اولین اثر خود را تحت عنوان «باد شرق، باد غرب»  منتشر کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات